Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7646
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowa obwodnicy rozpoczęta

Wtorek, 28 listopada 2017, 7:38
Aktualizacja: Środa, 29 listopada 2017, 8:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budowa obwodnicy rozpoczęta
Fot. Przemek Kaczałko
Przychylna aura sprawia, że wykonawca budowy obwodnicy Maciejowej prowadzi szereg prac ziemnych, które można dostrzec w okolicach początku ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze. – Chcemy, żeby droga była oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 roku – zaznaczył Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

- Firmie Budimex dopisuje pogoda, więc ma za sobą już duży przerób robót budowlanych - powiedział Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Budowa podzielona została na dwa etapy. Najpierw wykonawca zajmuje się fragmentem od ulicy Wrocławskiej do Dzierżonia, a następnie przejdzie na odcinek od ulicy Dzierżonia do Drogi Krajowej nr 3 - przy wylocie z Jeleniej Góry (przed Radomierzem).

Póki co roboty zostały wykonane za 2 miliony złotych. Zdjęto 45 tys. mkw. humusu oraz wykonano 15 tys. mkw. robót ziemnych (wykopy, nasypy). - Do końca roku spodziewamy się wykonania elementów obiektu mostowego przez rzekę Radomierka - dodał N. Łukaniuk.

Zgodnie z projektem, w miejscu połączenia nowej obwodnicy z ulicą Wrocławską (tuż przed ul. Konstytucji 3 Maja) planowane jest rondo. Jak zaznaczył dyrektor MZDiM, wykonawca dzięki łaskawej aurze wyprzedził harmonogram prac, bowiem obecnie wykonywane prace były planowane na początek 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group