Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6392
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brudy w sanepidzie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 21 lipca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Księgowa ukradła fortunę, jej przełożeni poświadczali nieprawdę.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesławcu, główna księgowa, kierownik administracyjno-gospodarczy oraz starszy kasjer staną przed sądem oskarżeni przez bolesławiecką prokuraturę rejonową o poważne nadużycia.

Szefowa księgowości Grażyna K. postanowiła wykorzystać dostęp do pieniędzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, aby wzbogacić własne konto. Przez trzy lata naliczała nienależne kwoty za urlopy wypoczynkowe przy sporządzaniu listy płac. Ponad 100 tysięcy złotych z tego tytuły przelała na swoje konto. Naliczała też pieniądze za nienależne urlopy innym pracownikom. Łącznie sprzeniewierzyła 158.271,42 zł.!

Księgowa była doświadczoną pracownicą i wzbudzała zaufanie u przełożonych. Sama sporządzała listy płac, które następnie podpisywali szef sanepidu, kierownik administracyjno-gospodarczy oraz starszy kasjer. Nie wiadmo, czy wiedzieli, że poświadczają w ten sposób oszustwo. Faktem jest, że nie dopełnili obowiązków służbowych.

Jak informuje prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, podejrzani nie przyznają się do zarzucanych im przestępstw, choć potwierdzili okoliczności, w których one zaistniały.
Grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Łowca byków 21-07-2007 11:34
A może by tak ten artykuł na "bolek.com" jak jest, albo w ogóle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group