Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 4577
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brnięcie w brei. Pośniegowe błoto na chodnikach i parkingach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 8:07
Aktualizacja: Czwartek, 9 grudnia 2010, 7:51
Autor: Angela
Fot. TEJO
Przejście chodnikami nawet w centrum miasta to jakiś koszmar! By wejść do autobusu, trzeba się przebić przez sterty mokrego i brudnego śniegu – mówią oburzeni mieszkańcy, którzy grzęzną w pośniegowym błocie. Odśnieżanie chodników należy do zarządcy nieruchomości położonej przy chodnikach, a w części do MPGK.

Telefony w sprawie zalegającego, mokrego śniegu na chodnikach i zatokach przystankowych rozgrzane są do czerwoności nie tylko w naszej redakcji. Do straży miejskiej w Jeleniej Górze w tej sprawie wpłynęło kilkadziesiąt takich skarg. Mieszkańcy uskarżają się nie tylko na nieodśnieżone chodniki na bocznych ulicach, ale i w centrum miasta. Nie lepiej ma się sprawa z parkingami. – Ten przy urzędzie miasta przy ulicy Sudeckiej jest nieodśnieżony i trudno dostępny – powiedział nam Czytelnik.

Straż miejska na właścicieli posesji, do których należą chodniki nałożyła kilkadziesiąt pouczeń i kilkanaście mandatów. Wiele spraw zostało też skierowanych do sądu. Lawirować w śniegu zmieszanym z błotem trzeba m.in. przy ul. Solnej, Wolności, Komedy Trzcińskiego przy tzw. Blaszaku na Zabobrzu, Kamiennogórskiej, Morcinka, PCK, Muzealnej, na fragmentach chodników przy Al. Wojska Polskiego, Studenckiej, Tkackiej, Piłsudskiego Zamenhofa, Sudeckiej, Matejki, Krótkiej i wielu innych, nawet w ścisłym centrum miasta, które – priorytetowo – powinno zostać wysprzątane tak, jak działo się to poprzedniej zimy.

– To nie jest przecież świeży śnieg, ale breja zalegająca na chodnikach od kilku dni. Teraz kiedy pojawiła się odwilż i wszystko zaczęło topnieć można się w tym błocie utopić. Nie ma jak przejść, nie mówiąc już o przejechaniu wózkiem z dzieckiem. Buty po przejściu takim chodnikiem nie nadają się już do dalszego użytku. To jest jakiś koszmar – mówi oburzona pani Alicja Kowalczyk, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Straż miejska stara się dyscyplinować tych, którzy o odśnieżeniu chodników zapomnieli. Jednym wystarczą upomnienia, na innych nie działają nawet mandaty i sprawa trafia do sądu. Zgodnie z regulaminem miasta za nieutrzymanie chodnika w czystości można zapłacić do 500 zł. Dziś ma zacząć ponownie padać śnieg. Wprawdzie synoptycy nie prognozują śnieżyc podobnych do tych sprzed tygodnia, jednak opady z pewnością nie ułatwią życia na jeleniogórskich ulicach i chodnikach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~/// 8-12-2010 8:21
A co z odcinkiem chodnika przy NFZ i Aptece i dalej, ktoś jest zobowiązany to sprzątać, czy może chodnik za szeroki i odśnieża się tylko przy samym budynku?
~Propozycja 8-12-2010 8:31
Proponuję dać strażnikom miejskim łopaty i niech odśnieżają - oczywiście na czele nich przykładem świeci komendant i jego zastępcy. Jest ich chyba z 60 może więcej więc w ciągu dniówki posprzątali by śnieg z dużej ilości ulic.
~WBB 8-12-2010 8:40
A gdzie P.Kasztelan?Pakuje sie?ul.Urocza na odcinku od Liceum do Kraszewskiego(to tam w gdzie schodzi sie schodakami na PKP jeżeli pKasztelan nie wie) od tygodnia tonie w brei,przejechać ją samochodem to jest dopiero wyczyn a obok droga wiodąca w strone b.Prezydenta pieknie odśnieżonautrzymana jak sie patrzy.Panie Kasztelan szukaj Pan sobie nowej roboty,najwyższa pora...
~sylwusia 8-12-2010 8:43
No tak na właścicieli posesji są stosowane mandaty a ja zauważyłam że tam gdzie prywatne to odśnieżone a gdzie Państwowe to nie,i co? Prywatni dbają a MPGK może mieć gdzieś,tak?Super. Wczoraj musiałam wyjść z dzieckiem w wózku i to jak musiałam się męczyć było skandaliczne. Ciekawe czy nowy Prezydent zadziała
~diabelek 8-12-2010 8:44
a Urząd Miasta, to Straz Miejska pouczyła, ukarała mandatem, czy skierowała sprawe do sądu, skoro tam jest tak źle? może ktos sie poświeci i złamie noge przed U.M. ?? ... ledwie zawi.ła został prezydentem, a juz taka bezradność, brud i skargi ... co bedzie dalej ...
~Wyborca 8-12-2010 8:48
Panie Prezydencie jak Pan ie rozliczy firmy zarządzającej płatną strefą parkowania z pazerności i lenistwa (nieodśnieżone miejsca postojowe) to wyborcy przy następnych wyborach rozliczą pana.
~/// 8-12-2010 8:49
Tam gdzie prywatne posesje odśnieżone, bo mandaty,.....tam gdzie miejskie nie, przecież sami sobie nie wystawią mandatów... taka prawidłowość.
~diabelek 8-12-2010 8:50
K.asztelan to przydupas nie do ruszenie ... siedzi i grzeje stołek, a że od lat wysiedzieny i zagrzany, to mu zima niestraszna ... jak zwykle mpgk nie daje rady ... ale takie sa skutki kumoterstwa ... jeszcze czarna zośka do tego, poczekajcie, az zaczna sie kamienice walic, dachy zapadać, ale to będzie zgl-owskie i "nic sie nie da zrobić ... czernowogród bedzie miał za swoje, tzn za zawi.łego ... oj bedzie bedzie ... a ja juz prawie we wrocku ... joł ... po jakiego diabła w tej jeleniej siedzieć ... bedzie tylko ghorzej, a za Obrzepalskim jeszcze zatesknicie ...
~diabelek 8-12-2010 8:54
do ~Wyborca ... za cztery lata, to zawiła bedzie miał, jak ma i teraz, te nasze malomiasteczkowe problemy głęboko w doopye ...zresztą jak sie zorientuje, w co sie wpakował, to sie zawinie za rok do warszawki ... przeciez ludzie sie nie zmieniaja ... ucieknie z podkulonym zawinietym ogonkiem ... ech, Krecik ...
~breee-. 8-12-2010 9:00
Ale macie problemy jak chcecie to ja wam moge poodśnieżać za pewną opłatą wasze podwórka chodniki bez problemu chcesz pisz zabalakuckany@o2.pl ;)
~kam:) 8-12-2010 9:04
dojazd do sp 13 kiepski jak co roku !!!co z tego ze jest nowy chodnik na powst styczniowych i asfalt jak zalegaja na nim sterty brudnego sniegu!!! pod sama szkola katastrofa a wystarczylby jeden przejazd odsniezarki.....
~ 8-12-2010 9:05
Wydaje mi się, że p. Zawiła prezydentem zostaje z chwilą zaprzysiężenia, a kto teraz rządzi?, jak wygląda skład rady miejskiej? wystarczy popatrzeć na stronę BIP
~ 8-12-2010 9:16
http://www.youtube.com/watch?v=n74VsnC3u-E
~mm 8-12-2010 9:18
Telefony w spawie ; Do straży ,iejskiej ; kto to pisze? zatrudniliście stażystów?
~rumcajs54 8-12-2010 9:22
I problem jak co roku: ludzie chodniki odśnieżą (Groszowa, Kilińskiego, Matejki, Sudecka a pług z prędkością ca 40 - 50 km/h spycha wszystko z ulicy na czyste chodniki. Do tego zabagnione przejścia dla pieszych szczególnie na skrzyżowaniach i mamy problem na miarę niegdysiejszych: braku papieru toaletowego czy skupu butelek...
~jeleniogórza 8-12-2010 9:36
przykro nawet to wspominać ale za KOMUNY tak nie było można było spokojnie po chodnikach przejść i na pewno nie jedna osoba to pamięta i chciało by się zawołać KOMUNO WRÓĆ
~BURACTWO 8-12-2010 9:51
Największymi BURAKAMI są właściciele i odnajmujący sklepy, przed którymi nie chce im się nawet odśnieżyć - lód zalega przed większością sklepów w odnogach Rynku - WSTYD I ŻENADA.
~diabelek 8-12-2010 9:54
~breee-. ... jak szukasz pracy to do MPGK
~kto_s 8-12-2010 9:56
Wybraliscie nowego Prezydenta to wymagajcie od niego tego od poprzednika. Panie Marcinie do roboty od odwilzy ja nie widze zadnych zmian. Ciekawe ile ludzi zglosi sie do urzedu miast po odszkodowania za nieodsniezone schody, chodniki, place itp. Tak Pan Marcin obiecywal a jak narazie nie potrafi ani po sobie posprzatac ani odsniezyc podworka.
~tede 8-12-2010 9:58
Nie pośniegowe a posolowe.Efekt bezmyślnego sypania solą i nie sprzątania tego.Panie Kasztelanie i inne Leńki czy Mroczki,słyszałem słowa padające pod waszym adresem.Zwlaszcza od ludzi starszych.A wystarczyło posypać drobnym żwirkiem.Macie szczęście mistrzowie że nie jestem prezydentem,bo już by was nie było na waszych synekurach.
~jeleniogórza 8-12-2010 10:00
Parking przed U.Lokalowym to proponuję wręczyć tym nierobom po łopacie niech odśnieżaja i tak nic nie robią.
~BURACTWO CD. 8-12-2010 10:01
NP. ZDJĘCIE NR 8 ŚWIADCZY O POZIOMIE WŁAŚCICIELA "SALONU _BUWIA" - nie dość że brak litery O na szyldzie, to jeszcze d...lne graffitti przy wejściu - a wystarczyłaby puszka farby za 15,00 zł i pół godziny pracy - ale po co. Do tego jeszcze nieodśnieżone. POLACTWO pełną gębą. Ale nie dziwi mnie to - jakieś dwa lata temu zajrzałem tam w poszukiwaniu obuwia - obsługa DNO, na moje dzień dobry starsza pani raczyła coś odburknąć, więc dostała odpowiednią wiązankę pod swoim adresem i opuściłem lokal.
~diabelek 8-12-2010 10:07
a Urząd Miasta, to Straz Miejska pouczyła, ukarała mandatem, czy skierowała sprawe do sądu, skoro tam jest tak źle? może ktos sie poświeci i złamie noge przed U.M. ?? ... ledwie zawi.ła został prezydentem, a juz taka bezradność, brud i skargi ... co bedzie dalej ...
~lokatorka 8-12-2010 10:10
Do czasu zaprzysiężenia p. Zawiła nie jest prezydentem!, więc przestańcie pomstować
~gosć 8-12-2010 10:30
Ciekawe nie mozna zapartkowac bo haład nuie wywiewzion ego sniegu i breji ale za parkowanie nalezy płaćić , bo jak sie nie wystawi ticetu zareaz wystawiane sa wezwania do zapłaty.Takie to tatałajstwo sie narobiło- nie jak w innych miastach Polski gdziwe ze względu na nie wywiazanie sie ze swoich obowiazkow sa zwolnienia z opłat ale u nas wJelonce zawsze na opak!
~ 8-12-2010 10:39
Narazie tp Obrępałek siedzi w swoim gabinecie i odpowiada za ten stan do momentu zaprzysiężenia Zawiły i przekazania władzy.Dlatego pretęsje do Obrępałka.
~HiMen 8-12-2010 11:02
Zaraz tam pójdę do tego pier****go ratusza i strzelę przemoczonymi butami pier...mu prezydecikowi w twarz. Qrwa! Co za banda nierobów i złodziei! A ty moderator! Usuń tą wiadomość, to cię zmieszam z błotem pośniegowym i psimi siuśkami.
~verysorry 8-12-2010 11:06
Woda jest stanowczo zbyt mokra, śnieg pada z góry, a bezczelna wilgoć poniżej zera zamarza. Wszystko to oczywista oczywistość, durny naród co roku pierdzieli to samo, a karuzela "redaktorów" się kręci "do czerwoności". Ciekawe kto i "po jakim chytrym sposobie" zatwierdza tutaj teksty do wypłaty wierszówki. Kaduk jakiś pewnie... No ale skoro "pisze" SAMA VICENACZELNA, to księgowa nie piśnie nawet prawda? WSTYD przynosicie nauczycielom którzy nauczyli was bukwy stawiać.
~kiwka 8-12-2010 11:10
diabelek co chaty do Ciebie nikt odkupic nie che , ze jeszcze tutaj a nie we wrocławiu czy tez legnicy siedzisz?
Piipi Jelonkowa 8-12-2010 11:30
~Głogów ma ..odważnych mieszkanców ! .. bo nie boją się więzniów na ulicy z łopatą ! ~BRAVO .. dla ludzi odsiadywających karę w Zakładzie Karnym,którzy pomagają przy odśnieżaniu miasta Głogowa !
~aga444 8-12-2010 11:42
http://zobacz-ja-nago.aq.pl/?id=ihtio4
~wie39 8-12-2010 11:44
zagonić strażników miejskich do odśnieżania,dość przejażdżek służbowymi samochadami za nasze pieniądze-do roboty!
~diabelek 8-12-2010 12:02
kiwka, gratulki za spostrzegawczość ... kilka mebelków i troche wzmacniaczy lampowych mi zostało do przewiezienia, także jeszcze bywam, bywam ... przynajmniej utwierdzam sie w przekonaniu, pozdrówki
~ja...kiśktoś 8-12-2010 12:10
Zastanawiam się co roku - przerzucany jest śnieg z chodników na jezdnię i z jezdni na chodniki. Dlaczego miasto nie podejmie kroków, by pomału kupować sprzęt, który będzie umożliwiał nie odwalanie śniegu gdzie popadnie, ale wywożenie poza miasto. Każdy następny opad śniegu stanowi coraz większy kłopot - ulice stają się coraz węższe, chodniki podobnie. Jeśli przyjdzie odwilż, studzienki i grunt nie nadąży odbierać wody. Wywożenie śniegu jest jedynym sensownym rozwiązaniem. I chyba nie tak trudnym, gdy miasto posiada do dyspozycji brygadę bezrobotnych.
~ja...kiśktoś 8-12-2010 12:14
I jeszcze jedno: właścicielom aut, którzy parkują swe rumaki na jezdnach osiedlowych uliczek, nieraz nie tylko na noc, ale chyba na całą zimę należą się wielkie gwizdy. Nie może odśnieżyć drogi pług, bo te zawalidrogi rzadko kiedy się ruszają, ale właścicielom nie przyjdzie do głowy, żeby odśnieżyć w miejscu, w którym codziennie wkopują swój pojazd. Lenistwo i niechlujstwo. Na ulicach dzielnic proponuję wprowadzić obyczaj amerykański - w nieparzyste dni tygodnia zostawiamy wolną lewą a parzyste prawą stronę drogi. Jak się nie dostosuje - laweta i out. Proste, i dlatego w Polsce ...nierealne.
~ulka 8-12-2010 12:37
przed ulica elsnera postawili woz drzymaly jak za krola cwieczka o 11godz sa juz po pracy a naprzeciwko sa dwa metry nie do przejscia tylko tablice podniesli urzedu sprzedam dzialke zgroza panie kasztelan my lokatorzy elsnera5 to obserwujemy to wyglada na prywatny folwark
~nemo 8-12-2010 12:49
Ciekawe czy nowy Prezydent pogoni wreszcie MPGK do pracy ? Miejskie chodniki i przystanki sa o 100% gorsze niz te prywatne !
~/// 8-12-2010 12:52
Mam pytanie: Czy MPGK czyta Jelonkę i ktoś z czytelników zauważył ich pracowników jak wzięli się do roboty? Dajcie znać, bo nie wiem czy kupować kalosze czy nie.
~kiwka 8-12-2010 13:22
a to ciekawe diabelek co mówisz a co mówią na to lekarze? się wzmacniaczami łączysz z netem a lampami wystukujesz literki? dlaczego ten internet przyciąga takich idi...ów jak Ty po prostu masakra
~doopa 8-12-2010 13:22
kupuj
~ed 8-12-2010 13:23
chciałem zauważyć że chodniki odśnieżane przez właścicieli posesji nie są prywatne (jak wielu pisze) ale publiczne. Miasto w majestacie prawa nakłada na włascicieli niewolniczy przepis pracy na rzecz miasta bez żadnego wynagrodzenia. Właściciele przylegających do chodnika nieruchomości są zmuszani pod groźbą kary sprzątać nie swój teren. To jakiś absurd. Już pomijam fakt totalnej hipokryzji ze strony władzy, która grozi karami, sama nie wywiązując się z obowiązku odśnieżania chodników miejskich. Niestety "na władzę nie poradzę"...
~diabelek. 8-12-2010 13:27
oj kiwka kiwka ... widze, że tylko inwektywy cI wychodza, a nawet jednego inteligentnego postu wytworzyc nie potrafisz, dlatego tego "idi...te" pozostawie do oceny innym komentatorom ... siedź tam sobie w tej zatęchłej suterenie ... pozdro, byle do wiosny ... włącz sobie ClaTronica, moze coś na radju z ryjem cos ciekawego powiedzą ...
~kiwka 8-12-2010 14:25
a to ciekawe diabelek co mówisz a co mówią na to lekarze? się wzmacniaczami łączysz z netem a lampami wystukujesz literki? dlaczego ten internet przyciąga takich idi...ów jak Ty po prostu masakra
~HiMen 8-12-2010 14:44
@ 08-12-2010 14:25 | ~kiwka | Tak dla ścisłości, to On napisał, a ty sam idź do lekarza! I trochę szacunku dla lampowego sprzętu, bo Twoje surround przy nim, to "maluch" przy Maybachu.
~kiwka 8-12-2010 14:45
diabelek już się raz popisywałeś umiejętną a...lizą wyników Gdynia vs Zawiła, w momencie gdy udowodniłem ułomność Twej a...lizy - poleciałeś pleść pod innym tematem jak to źle w JG i jak to się wyborcy pomylili. Świadczy to o małości Twej osoby nie potrafiącej się do błędu przyznać. co do skreślania Zawiły zanim facet zaczął swe rządy to również nie świadczy to najlepiej o poziomie błyskotliwości raczej o dużym stopniu tępej emocjonalności co znacznie utrudnia jakąkolwiek z Tobą polemikę. po prostu na niczym się nie znasz masz małą wiedzę a siedzisz i marudzisz podpierając swe nędzne wywody imaginacjami o wyprowadzce do z miasta do miasta - smutek i nostalgia.
~kiwka 8-12-2010 14:55
@ HiMen - nie rozumiem pierwszego zdania Twej wypowiedzi kto napisał ? czy może co napisał? "co mówią na to lekarze" jest zwrotem w kręgach kultowym (pochodzi z "Brunet wieczorową porą") przykro , że nie załapałeś , ale to nie moja wina . co do sugerowanej mi wizyty u lekarza to podaj przyczyny tej sugestii a może ją rozważę. nie błyszcz tak tą wiedzą o wzmacniaczach lampowych jak sarkazmu nie potrafisz pojąć. pomijając już fakt , braku kontekstu Twej wypowiedzi to po pierwsze nie kwestionowałem jakość "lamp" bo drugie nie wiesz jaki mam sprzęt po trzecie lampy wymiękają czy "mocnym rocku lub avant." za to bardzo miło się sprawdzają przy jazz zwłaszcza typu "starszego" - więc wytrzyj buziuchnę koleżko boś się poślinił z niepotrzebnych emocji.
~xXx 8-12-2010 15:46
URZĄD MIASTA NIE MA CZASU NA ODŚNIEŻANIE BO BIUROKRACJA JEST TO TAKA FORMACJA KTÓRA NIC NIE PRODUKUJE TYLKO JEST STWORZONA DO ROZRASTANIA SIĘ!!!
~bren 8-12-2010 15:50
Straż Miejska jak się okazuje jest bezradna. Nawet w pobliżu ich siedziby na Armii Krajowej trudno przejść od strony Wojska Polskiego. Taka breja jest pod kamerą na Wojska Polskiego 17. Przecież osoba siedząca przed monitorem powinna to widzieć, jak ludzie z trudem poruszają się w mazi śniegowej. Do dziś mandatów powinno być wystawionych już co najmniej 1000. I po co nam taka Straż Miejska? W sytuacjach trudnych nie sprawdza się w działaniu.
~masakra 8-12-2010 15:52
A ja bym tak całe to szanowne grono z ratusza na czele z prezydentem przegoniła po zaciapcianych chodnikach i uliczkach Jeleniej Góry, najlepiej w półbucikach. Może w tedy by pomyśleli o nas. Szlag mnie trafia jak widzę starszych ludzi o lasce albo o kuli jak drepczą próbując ominąć zwały błota. Pogoda pozwala usunąć ta berbeluchę, ale po co? Samo przejdzie. A tylu bezrobotnych i więźniów - siła darmowa. Tylko, że w tym mieście gospodarza brak. Świecidełka wieszają - masakra !!!
~darojg 8-12-2010 16:24
Straż Miejska niech zdyscyplinuje siebie,policje i urząd marszałkowski za chodniki przy swoich posesjach na A. Krajowej
~DODA 8-12-2010 16:25
Na Tkackiej jest taki syf śniegowy że szkoda pisać ... PŁÓG po TKACKIEJ to chyba tylko za komuny jeździł ... i nie zanosi się żeby jakiś się zgubił i wjechał na TKACKĄ ....
~HiMen 8-12-2010 16:28
@ 08-12-2010 14:55 | ~kiwka | Widzisz, gówno wiesz o lampach i tym co napisałem. Koniec dyskusji.
~do łopat 8-12-2010 16:58
wszystkie urzędasy,pierdzistołki ,darmozjady z ratusza są ludzie z imienia i nazwiska odpowiedzialni za taki stan rzeczy co rok jest gorzej mimo że koszta utrzymania tej bandy rosną
~bren 8-12-2010 17:12
Ile nas kosztują ci ratuszowcy? Może nowy naczelny administrator ratusza rozrusza mózgi i członki swoich pracowników. Dobrze by było przynajmniej raz w tygodniu przewietrzyć tych odpowiedzialnych za porządki na ulicach miasta. Przykład osobisty jest najlepszą metodą wychowawczą.
~wierzba 8-12-2010 17:32
A Kochanowskiego i Urocza/Podgórze w strone domku pana MO prawie suche,czarna nawierzchnia hahaha
___x 8-12-2010 17:43
podatki i czynsze ma kto zbierać a odśnieżyć już nie ma kto
~lukas1 8-12-2010 17:53
Ten śnieg na Urzędzie Miejskim zalega od ponad 2 tygodni bo 2 tyg temu były takie opady-czy straż miejska tego nie widzi???? Ludzie mają brodzić w błocie bo urzędasy maja w głębokim poważaniu parkingi i chodniki do nich należące a tym samym interesantów. A być może to taka strategia na parkingu i chodniku śnieg którego nie sposób pokonać więc czasu na kawę i ciastko jest więcej bo nikt nie ma ochoty brodzić w błocie więc do urzędu się nie wybiera... I zadowolona będzie pani blondynka paląca papierosy co pół godz. z wydziału geodezji razem z panem z brodą......
~maniuś 8-12-2010 20:02
I NA CO IDA NASZE PODATKI CO???????
~zewsi 8-12-2010 20:03
Jeleniogórzanie! Ogarnijcie się ! Żyjemy w wolnym Kraju! Możemy, ale nie musimy odśnieżać. Jeśli kości Waszych Dzieci i Rodziców coś dla Was znaczą - weźcie łopaty i ułatwcie sobie życie. Przecież to sama przyjemność. Pieprzyć tzw. "służby miejskie". One tylko wystawiają rachunki. Kasztelan ma pęknie przystrzyżoną bródkę i na pewno za Was tego nie zrobi.
~zewsi 8-12-2010 20:09
Może Marcin Zawiła zdąży pogonić do roboty tę bandę darmozjadów? To dopiero początek zimy. Jeszcze może się wiele wydarzyć.
~kiwka 8-12-2010 20:16
HiMen cienizna z Ciebie wychodzi w prawie kazdym slowie tej wlasciwie bredzi bo nie wypo -idz sobie odpal lampe i sie pogrzej to Ci sie moze rozjasni i jutro bedziesz mial lepszy dzien
~ED 8-12-2010 21:39
Najgorsze jest to, że ja odśnieżam mój chodnik codziennie, nigdy nie wrzucam śniegu z chodnika na ulice. ale wczoraj się wkurzyłem bo jakiś myśliciel tak pędził pługopiaskarką, że zawalił mi ciężkim błotem cały chodnik. To jest głupota i nic więcej.
~Jancio Wodni 8-12-2010 21:57
Za miejsca postojowe odpowiedzialni są chłopcy z Brata Alberta.Dziś widziałem jak sprzątają.Tragedia.Chyba szybciej nas zastanie wiosna i ciepłe słonko roztopi śnieg.
~Do urzędasów 9-12-2010 9:23
Śnieg topnieje, robią się ogromne kałuże bo woda nie ma jak spływać do studzienek - są zawalone błotem. Nie ma jak przejść przez przejścia dla pieszych. Przyjdzie odwilż i nas zaleje bo studzienki nie nadążą z odbiorem całej masy topniejącego śniegu. Ludzie brną w tym błocie i klną na urzędasów. Czy ta urzędnicza znieczulica kiedyś się skończy ????? Czy ślepi w ratuszu pracują ? Chyba tak, skoro syf że szlag trafia a oni mają to w d.....
~diabelek 9-12-2010 9:28
ale jest ładnie ... śnieżek przykrył wszystkie brudy ... to tak dzis optymistycznie ... jest ladnie, lampki swiateczne w JG pozawieszali, zawila z pewnościa w tej kadencji bedzie wspanialym prezydentem, nie to co w poprzedniej, zoska da rade i weźmie sie za robote, nikt nie wciśnie rodzinki na stołki ... i nie jedźcie do Wrocławia ... tak bardzo nie chciałbym popierdów z clatronica słuchać zza ściany ... fakt, w ciepłym światełku EL14 miło posiedziec, szczególnie ze świadomością, że "idi...ta" został daleko, jakieś 124 kilometry z tyłu ... tak pieknie jest ... i nawet lekarze sa lepsi ... jak pepsi ... milego dniaaa... ide na pączka ...
~diabelek 9-12-2010 9:40
acha, kiwka, miałem własnie napisac, że Egnatera i Laboge do spółki z Ayon"em nie tak łatwo przetransportowac w godnych warunkach, jak boombox clatronica, ktoremu zmiany temperatury a nawet ciagniecie za kabel po sniegu wiele juz nie zaszkodzą ... no i odgrody tez miejsca zajmuja troszke wiecej, niź 3" benq 5 kW/pmpo ...
~xXx 9-12-2010 22:03
śmiech na sali nasze władze mają nas w d.... mija ponad doba a nikt się nie wybrał na parking UM aby poodśnieżać.....
~do xXx 10-12-2010 10:55
a co ty zaskoczony jesteś, juz po wyborach, kaska leci, mozna sie opier.da.lać od nowa 4 latka ...
~robson 10-12-2010 16:08
Dzisiaj dowaliło śniegu a służb porządkowych dalej ni ma.
~xXx 11-12-2010 15:15
jest ciepło śnieg topnieje a więc zapraszam w poniedziałek na parking przy UM po godz.7 odbędzie się widowisko z serii Urzędasy tańczą na lodzie hehehe
~mieszkaniec1 12-12-2010 19:04
Wczoraj o 15 coś drgnęło przy Urzędzie Miejskim a mianowicie dozorca zaczął odśnieżać.....taras w urzędzie miasta tuż nad głównym wejściem i znów będą urzędasy miały gdzie fajki palić ......a PARKING no niestety musi poczekać do wiosny. Tylko gdzie jest Straż Miejska z mandacikami dla osób odpowiedzialnych za taki stan parkingu ????? Co jeśli ktoś skręci nogę wysiadając z samochodu-kto za to beknie???
~michael 15-12-2010 16:26
byłem tam dzisiaj na parkingu UM-wielka lipa bez pomocy innych ludzi nie wyjedziesz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group