Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5773
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Białka Tatrzańska: Brąz dla Weroniki Soprych

Niedziela, 9 marca 2014, 23:31
Aktualizacja: 23:32
Autor: MDvR
Białka Tatrzańska: Brąz dla Weroniki Soprych
Fot. użyczone
Pierwszy dzień połączonych, dwóch najważniejszych w sezonie imprez w biegach narciarskich, czyli Ogólnopolskiej Gimnazjady i Igrzysk oraz Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych to biegi stylem klasycznym. Zawody rozegrano na trasie biegowej w Białce Tatrzańskiej w ośrodku Kotelnica Białczańska

Klasy VI (rocznik 2001) podobnie jak zawodnicy z klas pierwszych gimnazjum rywalizowały na dystansie 2 kilometrów. Zwycięstwa odnieśli Monika Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski/SP 3 Tomaszów Lubelski, która wyprzedziła Sabinę Lizis (NNS Ustrzyki Dolne) i Weronikę Soprych z MKS Karkonosze Jelenia Góra/ZSP 15 i G 5 Jelenia Góra.

W klasach pierwszych gimnazjum zwyciężyli Magdalena Kobielusz z MKS Istebna/G Istebna i Alan Ciborowski z KS Speed Jasło/G 2 Jasło. Srebro i brąz w biegu dziewcząt dla Izabeli Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne/G Korczyna i Elizy Ruckiej z MKS Istebna/G Istebna. W kategorii chłopców pozostałe miejsca na podium zajęli, drugie - Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce/PG 6 Siedlce i trzecie Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz/G Piątkowa.

Klasy II gimnazjum to także dystans trzech kilometrów klasykiem. Tutaj złoty medal zdobyła Klaudia Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk, przed zawodniczkami LKS Klimczok Bystra Justyną Wandzel i Klaudią Mikociak. Wszystkie zawodniczki reprezentują Gimnazjum SMS Szczyrk. Wśród panów w tej kategorii to także zwycięstwo Gimnazjum ze Szczyrku, złoto w tej kategorii wywalczył Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk. Srebro dla Witora Czaji z LKS Czorsztyn Ski-Kluszkowce/G Szczawnica, a medal brązowy dla Kacpra Jarczaka z MULKS Tomaszów Lubelski/G nr2 Tomaszów Lubelski.

W klasach trzecich gimnazjalnych zwyciężyli Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka/Gimnazjum Istebna i Andrzej Skupień reprezentujący LKS Poroniec Poronin /GMS Zakopane. Obie grupy rywalizowały na dystansie 3 kilometrów. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko/G Kościelisko, a medal brązowy wywalczyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna/G Mszana Górna. W grupie chłopców pozostałe medale wywalczyli: srebro Mikołaj Michałek z MKS Istebna/G Istebna, brąz Mariusz Kwaśniowski z UKS Regle Kościelisko/GMS Zakopane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group