Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7005
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ŚWIDNICA: Brawo, śpiewające aniołki z Cieplic!

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 8:13
Aktualizacja: 11:55
Autor: świdniczka.com
ŚWIDNICA: Brawo, śpiewające aniołki z Cieplic!
Fot. świdniczka.com
Znamy już laureatów XI Dolnośląskiego Kolędowania w Świdnicy chórów ze szkół muzycznych I stopnia. Złote Anioły poleciały do Cieplic i Bystrzycy Kłodzkiej. Gratulujemy!

Koncert finałowy w katedrze w Świdnicy otworzył dyrektor świdnickiej PSM, Kazimierz Kościukiewicz, witając zgromadzonych gości, m. in. patronów honorowych imprezy, biskupa Ignacego Deca i prezydenta Wojciecha Murdzka oraz Zygmunta Komuszynę, patrona z ramienia ministerstwa. Przewodnicząca jury, prof. Halina Bobrowicz, prorektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wręczyła dyplomy i nagrody.

Miło nam poinformować, że jedno z pierwszych miejsc przyznano Chórowi PSM I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze Cieplicach „Cieplickie Trele” pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki. Chór otrzymał również nagrodę prezydenta Murdzka i nagrodę prezesa Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego, Krzysztofa Lewandowskiego).

Obok na najwyższym podium stanął zespół z Bystrzycy: Bystrzycki Chór Dziecięcy PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, pod dyr. Renaty Fiałkowskiej-Dumy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group