Reklama
Poniedziałek, 8 czerwca
22°C Jelenia Góra

Brawa dla Kopańca

Audio

Czytaj na głos

Skandalizujące „Opowieści Kanterberyjskie” wyzwaniem dla artystów z pasją.

Autor: rylit 1 min czytania

W siedzibie „Teatru Ludowego Kopaniec” mieszczącej się w Farmie69, Gospodarstwie Agroturystycznym odbyła się w sobotę kolejna premiera.

Średniowieczne, śmiałe w treści, powiastki Geoffrey’a Chaucera były inspiracją nie tylko dla kontrowersyjnego włoskiego reżysera Pier Paolo Pasoliniego, lecz także dla teatralnych animatorów prężnej miejscowości.

Świetny wybór opowieści i doskonała adaptacja pozwoliła twórcom przenieść ciekawą historię pełną konwersacji i dialogów na grunt współczesny. Licznie przybyli do sali teatralnej widzowie z zaciekawieniem obserwowali spektakl, żywo reagując śmiechem i oklaskami. Podobała się scenografia i kostiumy. I jakże charakterystyczna charakteryzacja postaci

– Teatr Kopaniec powstał, aby umożliwić miejscowym kontakt z kulturą i dał im możliwość zabawy. Największą nagrodą jest sala była pełna widzów. Sława teatru wybiegła już daleko poza granice Kopańca – mówi Eliza Małgorzata Kurowska, która jest założycielką i główną „siłą napędową” kopanieckiego teatru.

Ludowy i amatorski zespół udowodnił swoją kolejną premierą, że można zapomnieć o amatorszczyźnie i poczuć prawdziwy teatr. Kolejne przedstawienia są w przygotowaniu.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Kontenery wynajem- odpady po budowlane ,gruz i inne Usługi różne Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Elewacje Docieplenia Domów Usługi budowlane Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka