Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11477
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brakuje wykonawców

Środa, 16 maja 2018, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Brakuje  wykonawców
Fot. Przemek Kaczałko
Nie udało się rozstrzygnąć przetargów na wyłonienie wykonawcy kilku ważnych inwestycji w Jeleniej Górze. Póki co nie rozpoczną się prace m.in. przy budowie ronda na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej z Lubańską/ Goduszyńską, budowie krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 10 czy tras rowerowych (tzw. singletrack).

W poniedziałek (14.05) miało dojść do otwarcia ofert na budowę ronda na drodze krajowej nr 3, jednak nie wpłynęła żadna oferta. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło w przypadku planów budowy jednokierunkowych tras rowerowych (singletrack) - nikt się nie zgłosił. - Mamy problem, musimy zmieniać dokumentację, podejmujemy szereg działań. Myślę, że nam się uda - nie traci nadziei Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Budowa basenu przy SP 10 w ramach programu "Delfinek", na które Miasto otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (1,25 mln zł) oraz z Ministerstwa Sportu (2 mln zł) - nadal stoi pod znakiem zapytania. Pierwszy przetarg zakończył się kuriozalnie, bowiem Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 3,4 mln, a oferent, który uzyskał najwięcej punktów chciał wykonać pływalnię za ok. 10 mln zł. W drugim przetargu (9.05) władze miasta chciały już przeznaczyć na budowę niemal 4,8 mln zł, ale najtańsza oferta opiewała na kwotę niemal 7,75 mln zł. Prezydent zapowiada, że odbędzie się trzecie podejście do tego zadania, a otwarcie ofert planuje się na 8 czerwca. - Musimy się zastanowić, czy jest jeszcze możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy zewnętrznych - mówił M. Zawiła.

Do budowy tras rowerowych również nikt się nie zgłosił, ale za nami dopiero jeden nieudany przetarg. - Przeprowadziliśmy rozmowy z bardzo specjalistycznymi firmami i myślę, że w kolejnym przetargu się zgłoszą - zapewnia prezydent. - Ta robota teraz tak wygląda - trzeba dzwonić, przypominać, że mamy przetarg, a duże firmy budowlane, które pracują na terenie naszego miasta jak zobaczyły kwotę za rondo, to stwierdziły, że ich to nie interesuje, ale też rozmawiamy - dodał Marcin Zawiła. - Myślę, że wykonawcy trochę przestraszyli się nadzoru projektantów i mając do zrobienia zwykłą ścieżkę rowerową gdzieś przy ulicach w tej czy innej gminie, nie chcą się w to "bawić" - uważa prezydent. W Górach Kaczawskich trwają prace przy budowie tras singletrack, zatem wkrótce może pojawić się wolny wykonawca, który zgłosi się do podobnej inwestycji w naszym regionie.

Problem z wyłonieniem wykonawcy jest też przy termomodernizacji budynku A wraz z warsztatami i łącznikiem w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Na kolejny przetarg wpłynęła tylko jedna oferta - o niemal 1,65 mln droższa niż zakłada Miasto. Wśród ogłoszonych przetargów, których otwarcie ofert planowane jest jeszcze w maju są m.in. promenada Jagniatkowa czy ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Łomnickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
890
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group