Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Boża woda zdrowia doda

Poniedziałek, 28 września 2009, 8:57
Aktualizacja: 9:10
Autor: TEJO
REGION: Boża woda zdrowia doda
Fot. TEJO
Otwarte granice pozwalają na poznanie będących dotąd w cieniu atrakcji, które nasi południowi sąsiedzi oferują nie tylko turystom.Jedna z nich to Lazne Libverda, przepiękny i niewielki kurort leżący ledwie kilka kilometrów za południową granicą.

Do uzdrowiska z Jeleniej Góry można dojechać samochodem w ciągu niespełna godziny kierując się na byłe przejście graniczne: Czerniawa - Nove Mesto i dalej jadąc według drogowskazów. Droga jest bardzo dobrze oznakowana. Bogactwem Libverdy, miasteczka położonego w Górach Izerskich, w dolinie pośród przepięknych krajobrazów, jest „Boża woda”, źródło mineralnej wody leczniczej polecanej na wiele dolegliwości.

Woda wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń układu krążenia, narządów ruchu i systemu nerwowego. W uzdrowisku można ją pić z dostępnych dla każdego źródeł. Jest także basen oraz masaże podwodne. Woda jest „naturalnie gazowana” i ma niepowtarzalny, orzeźwiający smak.

Dodatkową atrakcją dla ciała jest możliwość degustacji smacznych „lazenskych opłatków”, słodkawych wafli z nadzieniem, które w niewielkim kompleksie uzdrowiska podawane są także na ciepło. W kurorcie panuje spory ruch: zainteresowani leczeniem i pobytami relaksacyjnymi są, między innymi, Rosjanie, których kilka grup spotkaliśmy tam wczoraj.

Warto przy okazji weekendowej wycieczki wstąpić do Libverdy. To tylko jeden z czeskich „skarbów” mało znanych Polakom mieszkającym tuż po drugiej stronie granicy. Do pozostałych powrócimy w innych tekstach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
372
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group