Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4018
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Borowice popłynęły do krainy łagodności

Niedziela, 17 lipca 2011, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2011, 7:15
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Borowice popłynęły do krainy łagodności
Fot. Agrafka
Wolna Grupa Bukowina obchodziła urodziny na tegorocznym już 23. spotkaniu w Borowicach „Gitarą i … – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”, więc nie zabrakło z tej okazji tortu, gromkich owacji i niekończących się bisów. Renata Przemyk zaskoczyła widzów niekonwencjonalnymi rekwizytami i instrumentami, a Andrzej Grabowski nie tylko śpiewał autorskie piosenki, ale także bawił publiczność monologami kabaretowymi.

Przez dwie noce, piątek i sobotę, scena w Borowicach była otwarta dla każdego kto chciał pokazać swoje umiejętności w repertuarze własnym lub w znanych utworach z krainy łagodności. Jak zwykle na Borowickiej Polanie zebrali się miłośnicy poezji śpiewanej i nie tylko. Rodzice z dziećmi, starsi, a także młodzież wspólnie słuchali artystów znanych i tych początkujących. Mimo, że temperatura wieczorem spadła, atmosfera była gorąca, a stali bywalcy imprezy zaopatrzeni byli w koce, śpiwory, a nawet namioty . Imprezę prowadził Jacek Grondowy, znany i lubiany aktor Teatru im. Norwida.

– Pogoda nam w końcu dopisała. Przybyło bardzo dużo osób. W piątek obchodziliśmy 40-lecie Wolnej Grupy Bukowiny i z tej okazji został wręczony tort. Grupa zagrała piosenki z różnych lat swojej twórczości i tak zachwyciła widzów, że bisowała parę razy. Warto podkreślić, że do grupy przybyło parę młodych osób, więc prezentowali niby stare piosenki, jednak w nowatorskim wykonaniu - powiedziała Danuta Śliwińska, z referatu promocji Gminy Podgórzyn.

Na zaproszenie Wolnej Grupy Bukowiny przybyła do Borowic Elżbieta Adamiak. Na nowo zaaranżowane zostały utwory Włodzimierza Wysockiego przez Projekt Volodię. Drugi dzień festiwalowy otworzyli artyści debiutujący w Borowicach Anna Jelinek oraz muzycy z zespołów Pudełko Zapałek i Nieobecni.

- Po raz pierwszy zagrałam na „Gitarą i …”. Grywam w zespołach lub z kolegą na bębnach, ale jestem zwolenniczką małych form muzycznych. Zaśpiewałam utwory autorskie m.in. „Anioły w Bieszczadach”, utwór o Przesiece, a także „Jesienią”, z których część zdobyła nagrody na „Bieszczackich Aniołach” - Srebrne i Brązowe Skrzydła. Na co dzień jestem nauczycielem muzyki w szkole specjalnej i podkreślę, że jestem samoukiem, nie chodziłam do szkoły muzycznej, a śpiewam i gram na gitarze klasycznej bo po prostu to lubię – powiedziała Anna Jelinek z Kędzierzyna Koźle.

Renata Przemyk już po raz piąty wystąpiła na scenie w Borowicach, tym razem w projekcie Akustik Trio, a zwieńczeniem dwóch muzycznych dni był występ wybitnego aktora Andrzeja Grabowskiego, który zaprezentował utwory z pierwszej solowej płyty, wydanej w 2010 roku „Mam prawo… Czasami… Banalnie” oraz kabaretowe skecze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group