Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7764
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bój cyklobusów

Wtorek, 10 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2007, 9:57
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Bój cyklobusów
Fot. Jelonka.com
Przewoźnicy „walczą” o pasażerów z rowerami.

Oprócz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, który od początku wakacji proponuje rowerzystom przewóz ich jednośladów autobusami do Przesieki, nową ofertę dla cyklistów ma jeleniogórski PKS.

Celem wycieczek „na sześciu kółkach” ma być Przełęcz Okraj. Oferta przewoźnika, który nowe kursy zacznie już w najbliższą sobotę, jest znacznie bogatsza od propozycji MZK.
Autobusy jadące w kierunku Przełęczy Okraj będą zatrzymywały się w Cieplicach, Podgórzynie, Miłkowie, Karpaczu oraz Kowarach.

Zdaniem pomysłodawców propozycja chwyci, bo w wymienionych miejscowościach też są turystyczne trakty rowerowe, a niektórym rowerzystom trudno bezpiecznie do nich dojechać z samej Jeleniej Góry. Miasto wciąż nie ma ścieżek z prawdziwego zdarzenia, które mogłyby to cyklistom ułatwić.

Barierą propozycji PKS może być cena. Pasażer zapłaci 10 złotych i do tego 5 złotych za przewóz roweru. – Biorąc pod uwagę rodzinną wycieczkę dla trzech osób w tą i z powrotem to nie jest mało – mówi Jarosław Tomala.
Zachętą będzie na pewno skomunikowanie z połączeniami czeskich autobusów, zwanych cyklobusami, które z Okraju podążają na mało znane przez Polaków trasy Karkonoszy naszych południowych sąsiadów.

Jak się dowiedzieliśmy, „rowerowa” oferta Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego nie cieszy się wielkim zainteresowaniem i autobusy przystosowane do przewozów jednośladów często wożą powietrze. Czy tak samo będzie z kursami PKS?
Okaże się już od soboty. Autobusy na Okraj odjadą z dworca przy ul. Obrońców Pokoju o godz. 9 i 14. Powrót z przełęczy przewidziany jest na godz. 11 oraz 16. 20.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group