Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2865
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Boisko za milion złotych

Poniedziałek, 5 maja 2008, 9:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Boisko za milion złotych
Potrzeby oświaty w zakresie infrastruktury sportowej są spore nie tylko w liceach. Boisko przy Gimnazjum nr 4 aż prosi się o remont.
Fot. TEJO
O nowoczesny zespół boisk wzbogaci się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Powstaną dwa pola do gry ze sztuczną nawierzchnią, oświetlenie oraz szatnie.

Miasto zgłosiło się do ogólnopolskiego programu Orlik 2012, pilotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zakłada on budowę podobnych obiektów we wszystkich chętnych gminach w Polsce. Szacowany koszt takiego przedsięwzięcia to milion złotych. Ministerstwo dopłaca jedną trzecią. Tyle samo Jeleniej Górze ma przekazać samorząd województwa. Miasto więc będzie musiało zapłacić tylko 330 tysięcy złotych. – Tyle mamy zagwarantowane w budżecie – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Co to za projekt? Przewiduje on budowę boiska do piłki nożnej o wymiarach ok. 30x60 metrów i z bramkami 2x5 metrów. Obok byłoby mniejsze boisko wielofunkcyjne: do gry w koszykówkę oraz siatkówkę. Teren byłby ogrodzony a place gry oświetlone. Przy tym wszystkim wybudowano by szatnie, oczywiście z pełnym zapleczem sanitarnym.
– Taki obiekt będzie służył uczniom szkoły, ale także młodzieży z miasta, która mogłaby popołudniami korzystać z boisk – mówi prezydent.

– To bardzo dobry pomysł – mówią uczniowie dawnej „Budowlanki”. Nie będzie to zresztą pierwszy obiekt ze sztuczną nawierzchnią w mieście, ale na pewno jeden z najnowocześniejszych. Mniejsze boiska są już w kilkunastu szkołach, m.in. w I i II LO, Gimnazjum nr 1 oraz nr 3. Nauczyciele wychowania fizycznego podkreślają, że budowa ich była strzałem w dziesiątkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group