• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 14:32
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6273
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bo uboga była, rąbek z głowy zdjęła…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W miniony piątek do Domu Kombatanta Polski Komitet Pomocy Społecznej zaprosił osoby ubogie na Wigilię. Po błogosławieństwie, którego udzielił ksiądz prałat Józef Stec, proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia, i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy i kolędowania.

- Wigilie dla osób ubogich organizujemy już od około 20 lat. W tej pomógł Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wigilia jest przygotowana dla potrzebujących z terenów Jeleniej Góry. Niestety spotkanie mogliśmy zorganizować tylko dla 120 osób ze względu na ograniczone środki finansowe. O 10.00 była pierwsza tura, która obejmowała mieszkańców Cieplic, Sobieszowa oraz okolice, a o godzinie 13.00 spotkały się osoby z Centrum Jeleniej Góry i Zabobrza – powiedział Grzegorz Łabun, z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Oprócz wieczerzy wigilijnej przybyli goście otrzymali paczki z żywnością, która zebrana została podczas zbiórki w marketach „Zostań z nami Świętym Mikołajem” organizowanej wspólnie ze strażą miejską. Wszystkie dzieci, który przybyły na wspólne kolędowanie, otrzymały również pluszowe zabawki.

W ramach dobrego serca wigilijne chwile umilał muzyką Andrzej Kochyt. – Grałem na keyboardzie takie kolędy jak „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”. Uczestnicy Wigilii przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Razem z tatą, który gra na akordeonie, gramy również na różnych uroczystościach m.in. na weselach, imieninach, w sylwestra itp. – powiedział Andrzej Kochyt.

- Wieczerza wigilijna jest to czas przed narodzeniem Chrystusa. Największą wartością na świecie jest człowiek i pierwszym pytaniem, jakie zadajemy przyjmując kogoś do siebie – czy nie jesteś głodny? Dziękuję wszystkim w imieniu Kościoła, którzy na zasadzie pomocy społecznej pomagają taki świąteczny posiłek przygotować. Cieszę się, że władze naszego miasta pochylają się nad problemem ludzkiej biedy. Życzę wszystkim Wesołych Świąt - powiedział ksiądz Józef Stec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~abee 20-12-2010 10:34
Władze miasta pochylają się nad problemem ludzkiej biedy ale dlaczego w swietle jupiterów. Dzieci chodzą do przedszkola i do szkoły, dlaczego ich biedę wystawia się na widok publiczny narażając na docinki kolegów , biedota nie ma przyjaciól w szkołach, nie można pomagać z większym wyczuciem?
Piipi Jelonkowa 20-12-2010 10:55
.."Jest taki dzien,badzo ciepyły ..choc grudniowy" .. moja ulubiona "kolęda"
~Trzy grosze 20-12-2010 18:09
...to od nas w duzej mierze - doroslych, zalezy aby nasze "lepiej sytuowane" dzieci nie dokuczaly w szkole i przedszkolu, tym ktorym powodzi sie gorzej ... my powinnismy uczyc je wrazliwosci i otwarcia na drugiego czlowieka...niezaleznie od jego statusu majatkowego... to my powinnismy sie wstydzic, nie oni, ze problem biedy ciagle jest nierozwiazany...
~Trzy grosze 20-12-2010 18:52
...ja tez lubie Twoja "kolede" Piipi...swiatecznie pozdrawiam i zycze radosnych Swiat...
~ 21-12-2010 8:56
Kiedy skończy się ta hipokryzja???? Wigilia o godz. 13 tydzień przed Bożym Narodzeniem????? a 24.12 ubodzy i samotni sami w zimnym domu łykajac łzy siądą do pustego stołu???? Co wtedy robia księża???? zasiadają przy suto zastawionych stołach, a swój duszpasterski obowiazek wobec najsłabszych spełnili... tydzień wcześniej. Jeśłi usłysze kiedyś o wigilii w wieczór wigilijny to uwierzę , że kogoś obchodzi los biednych i słabszych. Wstyd i hańba z krzyżem w ręce.
~ 21-12-2010 14:37
Popieram poprzednika! jak wigilia, to wigilia! z biednymi i potrzebujacymi w dniu wigilli ! a nie- dla odbebnienia- tydzien wczesniej. A ci potrzebujacy, samotni itd. beda w samotnosci czekac na pierwsza gwiazdke. Przeciez chodzi wlasnie o to, zeby W TYM DNIU nie byc samotnym i zapomnianym. Ech, co za obluda i hypokryzja. Az sie chce plakac. Ale co taki ksiadz- karpia zje, wodeczka popije, barszczyku pochlipie, pociamka pierogami a o 24:00 pojdzie podpity i czerwony na gebie z obzarstwa na pasterke= pamietam z dziecinstwa.Wesolych Swiat, Obludna Braci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group