Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5835
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bo płynie w nich zielona krew

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 26 października 2009, 19:56
Aktualizacja: Środa, 28 października 2009, 8:23
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Choć pochodzą z Żor, temperamentem, stylem muzykowania i żywiołowością mogą dorównać znanym z zamiłowania do niepowtarzalnych rytmów i wciągających melodii Irlandczykom, którzy stanowią dla nich inspirację i fascynację.

Mowa o zespołach: muzycznym Carrantuohill oraz tanecznym Reeirlandia. Połączenie tych dwóch żywiołów sztuki eksplodowało fantastycznym efektem, który dziś można podziwiać na deskach Teatru Norwida w Jeleniej Górze. Atrakcją dwóch koncertów pod tytułem "Touch of Ireland" wspomnianych grup był występ rodowitego Irlandczyka, Boba Bales’a, który pochodzi z Mayo, najbardziej tradycyjnego regionu Zielonej Wyspy.

Muzycy przyjechali do Jeleniej Góry przed godz. 15. Przywieźli ze sobą własną ekipę elektryczno-akustyczną. Do godz. 16 trwały prace przy montażu urządzeń i aranżacji sceny, która – dzięki scenografii – nabrała zielonych, irlandzkich akcentów: nieskończonych łąk z pasącymi się owcami i ruinami zamku w tle. Kiedy trwały prace techniczne, tancerki i tancerze rozgrzewali się przed wieczornymi występami. Ćwiczyli też muzycy dając pokaz cząstki swoich możliwości fantastycznej, żywiołowej gry, której nie zastąpi żaden podkład muzyczny.

Na scenę wyszedł też Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. Norwida, który – interpretacją poetyckiego opisu Zielonej Wyspy – dodał słownego wymiaru spektaklowi wymiaru widowiska dźwięku, światła, muzyki, tańca. Warto dodać, że muzycy i tancerze we wspólnym programie podbijają serca publiczności w całym kraju i wielu państwach świata już od wielu lat. Carrantuohill muzykę w tym stylu gra od 1987 roku. Clou Reirlandii - oprócz żywiołowych i powolnych układów chorreograficznych - jest fenomenalne stepowanie.

Pierwszy koncert rozpoczął się o godz. 17. 30. Drugi zacznie się pół godziny po 20. Jeleniogórzanom, którzy wybrali się na ten wieczór do Teatru Norwida, dobrych wrażeń na pewno nie zabrakło lub nie zabraknie. Na razie pokazujemy Państwu zdjęcia „techniczne”. Fotorelacja z koncertu będzie później.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ted 26-10-2009 20:29
Byłem - było super, balet, muzycy i poezja były extra
jurbassteck 26-10-2009 20:36
Fajna jest muzyka irlandzka :) W piątek będzie można usłyszeć w tym samym teatrze, ale w Old Pubie przy okazji odczytu twórczości G. Hauptmanna nasz jeleniogórski zespól RabadiDoo grający Irish-fussion.
jurbassteck 26-10-2009 20:39
Fajna jest muzyka irlandzka :) W piątek będzie można usłyszeć w tym samym teatrze, ale w Old Pubie przy okazji odczytu twórczości G. Hauptmanna nasz jeleniogórski zespól RabadiDoo grający Irish-fussion.
~karpatka 26-10-2009 21:45
Byłam, widziałam, słyszałam po raz trzeci na żywo i jak znowu będą znowu pójdę! Było super!!
~rumcajs54 27-10-2009 8:28
To jest jakaś paranoja. 40 zdjęć i ani jednego dokumentującego frekwencję na widowni i zachwyt publiczności ! A może by tak skorzystać z porad bardziej doświadczonych fotografów i fotografików, w których Jelenia Góra obfituje ? Błądzić jest rzeczą ludzką ale kiedyś wypadało by trzymać się pewnych standardów. Pozdrawiam
~Wierny tylko Jemu 27-10-2009 14:42
Do rumcajsa54; To nie czytaj i nie oglądaj, ale przestań szukać dziury w całym. Wszystkich malkontentów narzekających Bóg będzie wyrzucać ze swych ust - tak czytam w Apokalipsie Św. Jana 3 15-16. On nie kłamie i nie pozwoli się z siebie naśmiewać. A kim jesteś Ty, że się wynosisz ponad drugiego?
~ogaminelle 28-10-2009 13:45
Reelandia - zespół tańca irlandzkiego nazywa się Reelandia a nie żadna Reirlandia czy Reeirlandia... Pan Wnuk też się nie popisał - określił ich mianem "zespół taneczny Carrantuohill" a nazwisko Bales przeczytał tak jak się je pisze... na dokładkę wiersze pana Brylla czytał a miał ich do nauczenia cztery i to nie recytowane pod rząd a z przerwą... Carrantuohill klasa sama w sobie - wspaniali muzycy, świetna zabawa Reelandia - do Riverdance, Gaelforce Dance czy Lord of the Dance im daleko ale nie było źle :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group