Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6917
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bo do brydża trzeba dwojga...

Czwartek, 19 marca 2009, 20:53
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2009, 15:24
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Bo do brydża trzeba dwojga...
Klub Brydżowy „Zabobrze” wspólnie z Osiedlowym Domem Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na jednosesyjny rejonowy turniej par z cyklu Grand Prix Dolnego Śląska : „ Brydż na Zabobrzu – Powitanie Wiosny”. Początek w niedzielę o godz. 10:00 w Kawiarni „Muza” ODK.

Niedzielna impreza ma być pierwszym krokiem na drodze przywrócenia należnej Jeleniej Górze rangi w rozwoju brydża sportowego w regionie dolnośląskim, utraconej w ubiegłych latach.

Jelenia Góra była niegdyś bardzo mocnym ośrodkiem w brydża sportowego. Jeleniogórzanie występowali nawet w I lidze. Spotkania odbywały się w centrum „Gencjana” w Cieplicach.
Po rewolucji w latach 90 - tych wskutek licznych zawirowań korupcyjnych, brydż padł, zwolennikom zostało tylko granie po domach.
Brydż w Osiedlowym Domu Kultury istniał nieprzerwanie, ale zawsze w małych ilościach.
Obecnie prezesem jest Bogdan Nowakowski, a skarbnikiem Tadeusz Janeczek, którzy powołali nowy Klub Brydżowy „Zabobrze”. Swój wkład ma w tym także dyrektorka ODK i jej pracownice, dzięki którym klub ma swoją stałą siedzibę.
Klub działa tylko na zasadzie własnych środków. W ramach sekcji działają dwie drużyny, z czego jedna występuje w III lidze, a druga w lidze okręgowej. Ta pierwsza od lat jest w czołówce, obecnie zajmuje 4. miejsce na 16 drużyn.

Czołowi zawodnicy III – ligowi to :
- Waldemar Dębiczak i Ryszard Menzfeld
- Radosław Surowiak i Maciej Chojnacki
- Violetta i Grzegorz Młyńczykowie (małżeństwo)
- Andrzej Herman i Jerzy Gdeczyk

Turnieje odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o 17:00. Raz w miesiącu, w każdy drugi poniedziałek rozgrywane są turnieje korespondencyjne ( łącznie bierze w nich udział nawet 1000 par z całej Polski). Jeleniogórska ekipa liczy niespełna 30 osób. Przekrój wiekowy jest bardzo różny, od dziewcząt ze szkoły podstawowej po mężczyzn w wieku przeszło 70 lat.

Brydż sportowy to także doskonała gra dla dzieci i młodzieży, a także nauka przez zabawę. Gra rozwija w nich umiejętność podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za ewentualne błędy, zmusza do ich analizy, samooceny i samokrytyki. Może być to dla nich nie tylko przygoda intelektualna, ale też forma kształcenia charakteru. Brydż zaawansowany wymaga wiedzy z szeregu dziedzin (matematyki, logiki czy psychologii), prowokuje do nauki języków obcych, w szczególności języka angielskiego. Wreszcie uczy samokształcenia. Brydż w końcu stanowi bardzo przyjemny, rozwijający intelekt i charakter oraz przede wszystkim tani sposób spędzania wolnego czasu.

Prezes klubu zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w turniejach i grach towarzyskich w ramach klubu „Zabobrze” . Dobra zabawa i mile spędzony czas gwarantowany! Wszelkie informacje na stronie internetowej: http://brydzjeleniagora.pl.tl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group