Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7476
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bliżej do powrotu pociągów do Karpacza?

Wtorek, 8 sierpnia 2017, 8:28
Aktualizacja: Czwartek, 10 sierpnia 2017, 7:17
Autor: WAC
Region: Bliżej do powrotu pociągów do Karpacza?
Fot. Archiwum
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozpoczęła inwentaryzację infrastruktury na kilku dolnośląskich liniach kolejowych, których przejęciem na własność jest zainteresowany Zarząd Województwa. Wśród tych traktów znalazły się linie Jelenia Góra – Mysłakowice – Kowary Górne oraz Mysłakowice – Karpacz.

Przeprowadzenie inwentaryzacji ma być wstępem do przejęcia przez samorząd województwa nieczynnych od lat linii kolejowych. Ma ona dać odpowiedź na pytanie, jakie nakłady finansowe trzeba ponieść, aby na te trasy mogły powrócić pociągi.

Rozważane są trzy poziomy rewitalizacji. Poziom pierwszy to minimalny zakres remontowy, bez odbudowy peronów i przejazdów (tylko częściowy remont torowiska). Poziom drugi zakłada remont peronów i przejazdów (wraz z montażem sygnalizacji), ciągłą wymianę podkładów kolejowych wraz z przymocowaniami, zaś trzeci kompleksową wymianę toru (na bezstykowy) wraz z całą infrastrukturą okołotorową. Inwentaryzacja potrwa do końca września.

Przypomnijmy. Ostatni pociąg z Jeleniej Góry do Karpacza odjechał w 2000 roku. Według wstępnych szacunków przywrócenie ruchu na tej trasie wymagałoby nakładów w wysokości około 30 milionów złotych. Samorząd województwa, który wielokrotnie deklarował chęć przejęcia linii liczy, że większość tej kwoty uda mu się pozyskać ze środków unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group