Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 10295
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Bike Adventure 2018 w kalendarzu UCI. Ruszyły zapisy

Wtorek, 21 listopada 2017, 22:53
Aktualizacja: 22:54
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Bike Adventure 2018 w kalendarzu UCI. Ruszyły zapisy
Fot. użyczone
Zadomowiona w Karkonoszach i Górach Izerskich etapówka w przyszłym roku odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca, oczywiście w Szklarskiej Porębie. Każdy poprzedni rok i każda poprzednia edycja Bike Adventure przynosiła zmiany i modyfikacje, a wyścig zyskał już nie tylko zupełnie nowe oblicze, ale również nową markę. Efektem tego jest wciąż rosnąca frekwencja, ograniczana już od pewnego czasu wprowadzeniem limitu uczestników, coraz większa ilość zawodników zagranicznych i entuzjastyczne recenzje tych, którzy stanęli na starcie i dojechali do mety wyścigu.

Bike Adventure przyciąga co roku setki żądnych przygód górali z kilkunastu krajów, ale również topowych zawodników, ceniących czysto sportowe elementy tej imprezy. Dwa dystanse do wyboru to również szansa i możliwość dopasowania własnych oczekiwań i możliwości do tego co wyścig ma w ofercie. Bike Adventure to również możliwość złapania oddechu od wypełniającego kolejny sezon Bike Maratonu i przejechania zupełnie nowego, innego wyścigu. I dla uczestników, i organizatorów to kapitalna przygoda i spore wyzwanie - na pewno warte tego aby te cztery dni wspólnie w Szklarskiej Porębie spędzić.

W przyszłym roku wyścig zagości w kalendarzu UCI XCS z kategorią S2, co powinno przyciągnąć kolejną grupę zawodników spoza Polski. Ci najlepsi powinni się pojawić ze względu na nagrody, prestiż i klasę sportową, ale również dzięki lokalizacji BA 2018 i jego fantastycznym trasom. W przyszłorocznych letnich i wakacyjnych planach na pewno powinno się więc znaleźć miejsce na Bike Adventure. Polscy zawodnicy z pewnością znów tłumnie zaatakują listę startową i znów szykuje się pod Szrenicą wielkie święto MTB.

Na razie, do końca roku, mamy najniższą opłatę startową i wynosi ona 399 PLN. Potem wzrasta do 499 PLN, a datą graniczną tej kwoty jest 31.01.2018. 599 PLN obowiązywać będzie do 31.03.2018, a 699 PLN do 10.06.2018. Po tym dniu organizatorzy planują zamknięcie listy startowej. Jak zwykle ścigać się będzie można na dwóch dystansach, PRO i FUN, oraz w parach. Osobna klasyfikacja to oczywiście rywalizacja w kategoriach UCI, co powinno zawody po prostu uatrakcyjnić. Dwa pierwsze dni to ponownie ściganie na trasach w Górach Izerskich i wspólne odkrywanie nowych, zapomnianych ścieżek i wjeżdżanie daleko poza utarte i znane szlaki. Dzień trzeci i czwarty to już oczywiście Karkonosze. Machina Bike Adventure 2018 powoli rusza, pierwsze nazwiska na liście startowej już się pojawiają, sygnał idzie w kolarski świat, a góry po prostu czekają...

Zapisy, szczegóły, informacje: http://bikeadventure.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Ciekawie w Muzeum Karkonoskim
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group