Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 5832
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biegi przełajowe na Lubańskiej

Piątek, 24 września 2010, 13:58
Aktualizacja: Sobota, 25 września 2010, 13:49
Autor: arec
Jelenia Góra: Biegi przełajowe na Lubańskiej
Fot. Robert Ignaciak
Od środy na stadionie przy ul. Lubańskiej odbywały się Indywidualne Biegi Przełajowe. Zawody zorganizował MOS.

Pierwszego dnia rywalizowały szkoły podstawowe. Do zawodów przystąpiło 230 zawodników z jeleniogórskich podstawówek. Na dystansie 1000 metrów wśród dziewcząt z rocznika 2000/2001 najszybciej na mecie zameldowała się Magda Walczak z SP 8, która wyprzedziła Sandrę Krawczyk z SP 15 i Elizę Ostrowską z SP 2. W rywalizacji chłopców pierwszy był Patryk Kondraciuk z SP 6, drugi Arek Boduch z SP 10, a trzeci Grzegorz Pająk z SP 3.

Na tym samym dystansie startowały roczniki 1998/1999. Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Socha z SP 3, która była lepsza od Angeliki Młynarskiej z SP 10 i Kingi Kolanek z SP 6. Rywalizację chłopców wygrał Szymon Statkowski z SP 11. Drugie miejsce przypadło w udziale Wojtkowi Mynarskiemu także z SP 11, a trzecie Oskarowi Wysockiemu z SP 15.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt najwięcej punktów wywalczyła SP 6 przed SP 3 i SP 11, a klasyfikację chłopców wygrała SP 11 przed SP 10 i SP 3.

Czwartek upłynął pod znakiem startów uczniów z jeleniogórskich gimnazjów – łącznie 108 młodych biegaczy.
W biegu na 1000 metrów dziewcząt wygrała Izabela Kręcichwost z Gimnazjum/ZSO 1 przed Karoliną Dul z Gimnazjum nr 3 i Karoliną Balakowską z Gimnazjum nr 4. Na 2300 metrów najszybsza była Zofia Stanisz z Gimnazjum/ZSO, która wyprzedziła Honoratę Kornalewicz z Gimnazjum nr 1 i Aleksandrę Oreszczuk z Gimnazjum nr 3.

W rywalizacji chłopców na dystansie 2000 metrów zwyciężył Daniel Becker z Gimnazjum nr 3 przed zawodnikami Gimnazjum/ZSO - Kornelem Szymańskim i Kamilem Suwadą. Na dystansie 3000 metrów triumfował Daniel Burzyński z Gimnazjum nr 3, który wyprzedził kolegę szkolnego Łukasza Pińkowskiego i Dominika Paslera z Gimnazjum/ZSO.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt najwięcej punktów przypadło w udziale Gimnazjum nr 3. Kolejne miejsca na podium zajęły Gimnazjum/ZSO i Gimnazjum nr 1. Klasyfikacja końcowa chłopców wyglądała tak samo.

W piątek do rywalizacji przystąpiły szkoły ponadgimnazjalne – 142 zawodników. W biegu dziewcząt na 2000 metrów zwyciężyła Ewelina Gibes z ZSOiT. Kolejne miejsca na podium przypadły w udziale biegaczkom ZSO 1 Katarzynie Segiet i Annie Czarniawskiej.

Wśród chłopców na dystansie 2000 metrów najlepszy okazał się Paweł Kucharczyk z ZST. Drugie miejsce zajął Jacek Jolibski z ZSPiŻ, a trzecie Kamil Senderowski z II LO. W biegu na 3600 metrów triumfował Kajetan Kąs z II LO, wyprzedzając Piotra Fijaka z ZST i Wojciecha Jardela z ZSE-T.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt najwięcej punktów zebrał ZSO 1. Kolejne miejsca na podium przypadły w udziale ZSE-T i II LO. W klasyfikacji chłopców wygrał ZST. Drugie miejsce zajął ZSE, a trzecie II LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group