• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 20:27
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 7206
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Bieg na Igrzyska” w Tomaszowie Lubelskim!

Wiadomości: Tomaszów Lubelski
Środa, 22 stycznia 2014, 2:19
Aktualizacja: 2:21
Autor: red.
Fot. archiwum
Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” wystartują w Tomaszowie Lubelskim! Trzecie i czwarte zawody Biegu na Igrzyska 2014 rozegrane zostaną w najbliższy weekend, 25 i 26 stycznia. Areną zmagań będą, jak zawsze, malownicze trasy biegowe w Siwej Dolinie.

Pierwszy dzień rywalizacji (25.01, początek o 9:00) upłynie pod znakiem sprintów techniką dowolną dla kategorii wiekowych od juniora A do juniora D. Zawody rozpoczną się od startów kwalifikacyjnych, po których wyłonione zostaną obsady biegów ćwierćfinałowych, a następnie półfinałowych i finałowych. Najmłodsze dzieci (juniorzy i juniorki E) wystartują w biegu interwałowym techniką dowolną na dystansie 1 km.

Na drugi dzień tomaszowskich zawodów (26.01, start o 9:00) przewidziano rywalizację w biegach interwałowych stylem klasycznym. Po 10 km przebiegną juniorzy A, po 5 km: juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Na dystansie 3 km zmierzą się ze sobą juniorzy C, juniorki C i juniorzy D a odległość 2 km pokonają juniorki D, juniorzy E i juniorki E.

Po dwóch biegach na czele klasyfikacji generalnych wśród juniorów B znajdują się: Przemysław Zawada (MKS Istebna) i Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) oraz Agata Warło (UMKS Marklowice). W grupie juniorów C prowadzą: Michał Skowron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba) i Mikołaj Michałek (MKS Istebna) oraz Emilia Nawara (UKS Regle Kościelisko) i Aleksandra Łacek (NKS Trójwieś Beskidzka). Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali dotychczas: Alan Ciborowski (Speed Jasło/SP2 Jasło) i Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). Liderami w grupie juniorów E są obecnie: Jan Zawada (MKS Istebna) oraz Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka). W klasyfikacji klubowej prowadzi MKS Istebna przed MULKS Tomaszów Lubelski i NKS Trójwieś Beskidzka.

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group