Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 7233
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biblioteka na plakacie? Łatwo nie było

Poniedziałek, 9 maja 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Biblioteka na plakacie? Łatwo nie było
Fot. Agrafka
W minioną sobotę w Książnicy Karkonoskiej wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego na plakat „Biblioteka na miarę” oraz nagrodzono sześciu laureatów. Nie przyznano pierwszego miejsca. Prace, które wzięły udział w konkursie będą wystawione i ukoronują Tydzień Bibliotek, który zaczyna się dziś.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, kształtowanie pozytywnego wizerunku biblioteki w środowisku oraz zapoznanie się z jej ofertami kulturalno-edukacyjnymi. Każdy z uczestników mógł złożyć trzy prace plastyczne wykonane dowolną techniką, w formie plakatu promującego bibliotekę, na którym miał znajdować się tekst i obraz na temat „Biblioteka na miarę”. Były dwie kategorie wiekowe: jedna dla klas 4-6 szkół podstawowych, a druga dla gimnazjalistów.

W skład komisji oceniającej weszły bibliotekarze i plastycy. Jury oceniało twórców plakatów za pomysłowość, samodzielność, staranność wykonania, oryginalność pracy, czytelność, funkcjonalność, a także przedstawienie charakteru biblioteki. Nie wskazano pierwszej nagrody, ponieważ uczestnicy skupiali się jedynie na temacie Książnicy Karkonoskiej jako biblioteki, a w konkursie chodziło o ukazanie ikoniczne jej wszystkich walorów.

Z 16 w prac zostało wyłonionych sześć, które zostały nagrodzone i wystawione w Książnicy Karkonoskiej. Przyznano dwie drugie nagrody gimnazjalistom Sarze Urbanowicz i Błażejowi Pilchowi. W kategorii gimnazjów wyróżnienie i nagrodę otrzymali Bartosz Radziukiewicz, Amelia Tracka. W kategorii klas podstawowych został wyróżniony i nagrodzony Maksymilian Niemczyk, uczeń klasy szóstej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group