Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7107
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biało–niebieski Rynek – próba generalna przed wielką ceremonią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 września 2008, 12:39
Aktualizacja: Czwartek, 4 września 2008, 9:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Takiego ceremoniału Jelenia Góra dawno nie widziała: trzy kompanie reprezentacyjne mundurowych, orkiestra i zaproszone „szychy”. Areną tych wydarzeń z okazji nadania sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze będzie w nadchodzący piątek plac Ratuszowy. Dziś policjanci mieli próbę generalną.

Biało-niebiesko zrobiło się w środowe przedpołudnie w rynku. Próba miała zacząć się o godz. 10, ale kompania honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia miała kłopoty w drodze i spóźniła się kilkanaście minut. Wcześniej komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Ciosmak, prezydent Marek Obrębalski, kapelan policji ks. Jerzy Gniatczyk oraz inni, rozpracowywali strategię uroczystości.

Piątkowa ceremonia rozpocznie się o godz.10. 30 mszą świętą w kościele św. Erazma i Pankracego koncelebrowaną przez ks. bp. Stefana Cichego, ordynariusza legnickiego z udziałem kapelanów policji z Warszawy, Wrocławia i Jeleniej Góry: księży Jana Kota, Stanisława Stelmaszyka oraz Jerzego Gniatczyka oraz wielu innych przedstawicieli duchowieństwa. Po nabożeństwie wszyscy przejdą na plac Ratuszowy.

Niestety, zabraknie wielu zaproszonych gości, w tym wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny. Wszystko przez wyznaczone na piątek posiedzenie Sejmu. Mieli być obecni parlamentarzyści z Jeleniogórskiego, ale przysłali listy z gratulacjami i przeprosinami za nieobecność.

Przybędzie za to na pewno komendant główny policji, inspektor generalny Andrzej Matejuk. To on odbierze honory od kampanii reprezentacyjnych KWP we Wrocławiu, Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej z Lubania oraz wojskowych z Bolesławca. Rangi ceremoniałowi nada orkiestra policyjna ze stolicy Dolnego Śląska.

Ceremonia wręczenia sztandaru wiąże się ze ściśle określonym przebiegiem określonym w ministerialnym rozporządzeniu. Dlatego trzeba czuwać na każdym szczegółem. Jeleniogórskich policjantów i część ceremonii poprowadzi naczelnik wydziału prewencji podinsp. Tomasz Szczurowski. – Nie ukrywam, że mam tremę – mówi nam policjant. Jego koledzy z kampanii reprezentacyjnej musztrę ćwiczą na co dzień. Głównym spikerem będzie Dariusz Maląg.

– Prace logistyczne zaczęliśmy już w lutym – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. Sztandar policjantom z tutejszego garnizonu ufundowali darczyńcy i mieszkańcy. Honorowym przewodniczącym komitetu, który się tym zajmował, jest Marek Obrębalski, prezydent miasta. Sztandar, wyhaftowany ręcznie przez jedną z warszawskich pracowni, po przekazaniu policjantom, trafi do specjalnej gabloty w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Nowowiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~znany 3-09-2008 14:25
Super tylko co z tego jak i tak będę w pracy jak większość, może by tak następnym razem troszkę pomyśleć i takie uroczystości organizować w sobotę lub niedzielę bardzo chętnie wybrałbym się z dzieckiem. Więc nasuwa się pytani dla kogo ta uroczystość, próby, przygotowania i całe widowisko bo chyba nie dla ludzi pracujących.
~heh.. 3-09-2008 14:32
Kampanie to są, ale przed wyborami, na placu były chyba 3 kompanie;)
~LuLu 3-09-2008 14:38
"Szychy" :D A mamy takowe w miescie ?
~LuLu 3-09-2008 14:39
@ znany Wyzej jest napisane, to DLA SZYCH JEST IMPREZA...
~Jel'man 3-09-2008 14:49
Nie zasłużyli, nie zasłużli ! Pomysł na sztandar dla jeleniogórskich policjantów ma już kilkanaście lat. Kolejni Prezydenci i Wiceprezydenci Miasta zwracali się do potencjalnych sponsorów i mieszkańców Jeleniej Góry - bez skutku. No i udało się; po cichu wprowadzić sztandar. Ciekawe, jaki Jeleń dał na to szmal ?
~Kizior 3-09-2008 15:02
~krzylo 3-09-2008 15:07
wszystko bardzo ładnie tylko gdyby Komendant popracował troszkę nad przepisami mundurowymi i wyegzekfował od podwładnych to impreza bedzie napewno fajna. Pozdro
nol_ 3-09-2008 15:38
ta sigma jest świetna fot. 10. Szkoda, że nie będzie Schetyny,
~olegas 3-09-2008 15:42
ale chyba jacys policjanci pelnic sluzbe beda?? - czy tez wszyscy wybiora sie na te pokazowke??
~Sabath 3-09-2008 20:12
takie uroczystości to tylko dla SZYCH
~:) 3-09-2008 20:27
moze bedzie tam nowy przystojniak z jeleniogorskiej policji - chetnie pojade tam,by go zobaczyc :)
~Aaaa........... 3-09-2008 21:05
25 zdjęć z próby to ile bedzie z imprezy ? Ostatnia fotka najlepsza.........taniec szychy !!!
~do Krzylo 3-09-2008 21:18
Ja rozumiem że można od czasu do czasu zrobić "literówkę", ale ortografy w twoim tekście aż bolą.
~_ojdiridirachciach___ 3-09-2008 22:00
Pomimo bezsensu całego przedsięwzięcia przyznać trzeba, że na placu ratuszowym będzie przez chwilę całkiem bezpiecznie. Może tak codziennie na innej ulicy ;)
~jelgór 4-09-2008 0:15
Nie bedzie wicepremiera, wiceministra, szefa departamentu, ani nawet zwykłego posła. Jak się o tym dowie komendant główny, to też może okazać się bardzo potrzebny w innym miejscu... No bo po co się fatygować taki kawał drogi, skoro nie będzie wicepremiera? Dla kogo więc cala ta ceremonia? Dla paru radnych i księdza biskupa? Znajomi policjanci nie są jakoś szczególnie dumni z nowego sztandaru i ze sztandarem czy bez są tak samo efektywni. I o to chodzi: policjant ma gwiazdki mieć, samochód, komputer, wiedzę i kompetencje itp.,a sztandar - na końcu.
~i po co to 4-09-2008 0:24
~KOLESZKA Z BATALIONU REPREZENTACYJNEGO Z WAWKI 4-09-2008 0:37
TA KOMPANIA REPREZENTACYJNA POLICJI TO TAKA TROCHE SKROMNA, RACZEJ TA GRUPKA NIEBIESKICH TO PLUTON:-) NATOMIAST WIELE DO ZYCZENIA POZOSTAWIA KROK DEFILADOWYC POPROSTU WSTYD! ZEBY TAKA MAŁA ZGRAJA DOJRZALYCH FACETOW NAZYWAJACA SIE KOMPANIA REPREZENTACYJNA POLICJI NIE UMIALA ZLAPAĆ KROKU ODPOWIADAJACEGO PROWADZACEMU CALA "KOMPANIE HONOROWA" DO PIATKU JUZ NIEWIELE ZOSTALO GODZIN I Z PEWNOŚCIA NIC Z TYM FANTEM NIE DA SIE ZROBIC POPROSTU WARTO PRZYJSC I POPATRZEC JAK PANOWIE W MUNDURKACH CHODZA JAK ..... SAMI DOKONCZCIE SOBIE .. POPROSTU CALY OBRAZ POLSKIEJ WLADZY EHHHHHH
~wd 4-09-2008 9:31
<i> wiemy, tylko nam się pomieszali:-) sorry </i>
~zss 4-09-2008 9:54
Matejuk Andrzej a nie Zbigniew

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group