Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6919
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwona parada na rowerach – w świetnych humorach

Niedziela, 5 maja 2013, 8:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2013, 7:32
Autor: Aleksander Borkowski/Red
Jelenia Góra: Biało–czerwona parada na rowerach – w świetnych humorach
Fot. Tomasz Raczyński
Tegoroczna parada rowerów była świątecznie w biało–czerwonych kolorach, bo organizatorzy zaopatrzyli uczestników w koszulki o takich barwach. I tym razem dopisała frekwencja. Wczoraj (04.05.) na starcie cykliści zjawili się tłumnie, niektórzy z pociechami w fotelikach. Peleton w świetnych humorach wyruszył na 24–kilometrową trasę ulicami Jeleniej Góry.

Od godziny 9:00 na Placu Ratuszowym można było się zapisać na Paradę Rowerów i dostać pamiątkową koszulkę. Równo o godzinie 12:00 kolumna ubranych w białe i czerwone koszulki uczestników wystartowała i ruszyła wyznaczoną trasą na Plac Piastowski, gdzie był punkt docelowy. W tym roku trasa wyglądała inaczej niż w poprzednich latach.

- W tym roku jechaliśmy obwodnicą południową czyli Aleją Solidarności i ul. Wincentego Pola. Chcieliśmy pokazać rowerzystom właśnie tę nową trasę, gdzie jest ścieżka rowerowa – mówił organizator Parady Rowerów Dariusz Maląg.

W tym roku Parada Rowerów była elementem Biało-Czerwonego Weekendu Majowego w Jeleniej Górze. Ten termin prawdopodobnie będzie utrzymywany w kolejnych latach.

Trochę pomstowali niektórzy kierowcy, stojący w długich korkach. – Ale trudno, świetnie. Jak święto to święto – skomentował jeden z nich, który wyszedł z auta, żeby pokibicować cyklistom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group