Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5951
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biało-czerwone Święto Niepodległości

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Około trzech tysięcy flag narodowych zawiśnie w piątek na latarniach i domach.

Przed każdym świętem państwowym biało-czerwone flagi wieszają pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki, dozorcy w blokach i coraz częściej – mieszkańcy domków jednorodzinnych.

W MPGK mają trzy tysiące flag. Sami jeleniogórzanie mają ich znacznie mniej. – Dla mnie powieszenie flagi na Święto Niepodległości 11 listopada to świętość – nie ukrywa Marcin Zawiła, historyk i dyrektor Grodzkiej Biblioteki Publicznej, który mieszka w poniemieckim domu w Cieplicach.

Obserwuje, że coraz więcej jego sąsiadów flagi wiesza, ale są i takie domy, gdzie nie pojawiają się one wcale. – Może ludzie nie wiedzą, gdzie flagi kupić? – pyta.

W sklepach kosztują około złotych, bez kijka. Drąg, na którym można flagę umocować, trzeba sobie kupić w sklepie ogrodniczym.
– Zainteresowanie zakupem flag narodowych jest niewielkie. Więcej sprzedawano tam chorągwi Unii Europejskiej, kiedy Polska do niej przystępowała – usłyszeliśmy od jednej ze sprzedawczyń.

Może dlatego ludzie flagi kradną? – Co roku ginie nam ich kilkanaście, niektóre zaraz po powieszeniu – przyznaje Jan Pałka, zastępca prezesa MPGK.
Zapewnia, że firma na bieżąco zapasy uzupełnia i pierze brudne flagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~roman 10-11-2006 11:06
Flaga polski powinna wisiec na kazym budynku a za jej brak straż miejska powinna dawac mandaty. Szkoda, ze w polsce jest tak idiotyczne prawo, które zabranie wieszanie polskiej flagi bez okazji bo o ile fadniej wygladaly by polskie ulice przozdobiowe gdzie niegdzie flagami panstwowymi. Niestety w polsce bez okazji moga wisiec tylko flagi obcych panstw czyzby paranoja czy tylko urzednicza niekompetencja???
~manu 10-11-2006 11:14
"W sklepach kosztują około złotych, bez kijka. Drąg, na którym można flagę umocować, trzeba sobie kupić w sklepie ogrodniczym." ile złotych ????? Przy okazji - flagę mam, drzewce również. Od kilku lat jednak usiłuję kupić mocowanie na flagę - i nie mogę tego znaleźć. Może ktoś wie gdzie jest coś takiego dostępne ?
~klops 10-11-2006 11:51
Roman weż sie w garśc chłopie jakie mandaty,za co za brak flagi na domu,buahhha.Czyli na kazdym oknie ma być flaga,a jak obok mieszka węgier to tez ma wieszać flage.
~gapicha 10-11-2006 13:28
Na Allegro flagi można kupić już od 5 zeta :) bez kosztów przesyłki :):) PS. cena zależy od wymiarów, a na taką standardową trzeba wybulić 25 zeta!
~do Romana i klopsa 10-11-2006 18:30
Zakaaz wywieszania flag bez żadnej okazji został już dawno zniesiony i możesz sobie flagę wywiesiś na stałe pod warynkiem że będzie nowa o żywych barwach i na estetycznym drzewcy. A jueszce dodam że do lat 60 w każdym mieszkaniu w oknie musiałaa być wywieszoona flaga państwowa w dniu 1 maja i 22 lipca. Dbała o to ostrfo karając mandatami milicja obywatelska i obojętnie czy mieszkał Grek, Włoch czy też Węgier lub Niemiec.
~romek 10-11-2006 18:56
"manu" - mocowanie do drzewca flagi udało mi sie kupic w Toppingu na Wiejskiej / 7.50 / pozdrawiam :))
~bleg 11-11-2006 11:57
o co chodzi z tymi flagami
~kaśka 11-11-2006 12:07
W dniu tak ważnym dla Polski jakim jest 11 listopada każdy kto jest i uczuje się Polakiem powinien powiesić flagę narodową.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group