Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6073
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezrobotni zbierają podpisy przeciwko podwyżkom cen wody

Sobota, 30 stycznia 2016, 8:34
Aktualizacja: 18:25
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Bezrobotni zbierają podpisy przeciwko podwyżkom cen wody
Fot. –
Do połowy lutego Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych będzie zbierało podpisy pod protestem przeciwko podwyżkom cen wody i ścieków w Jeleniej Górze, które mają wejść w życie od marca. – Obecnie mamy ponad 200 podpisów i cały czas zgłaszają się kolejne osoby – mówi Janusz Jędraszko, prezes JSOB. – Wszystkie listy złożymy na ręce prezydenta oraz radnych, a jeśli nic tym nie wskóramy, zwrócimy się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – dodaje.

Zdaniem prezesa Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych, podwyżki cen wody (o około 14 procent ) i ścieków (o około 20 proc.) są niczym nieuzasadnione.

- Ceny benzyny i ropy idą w dół, Wodnik odnotowuje zyski, a więc jaki jest faktyczny powód tych podwyżek? – pyta Janusz Jędraszko. – Naszym zdaniem spółka powinna zacząć szukania pieniędzy u siebie, bo w Wodniku jest przerost pracowników administracyjnych. Tymczasem cena wody i ścieków w Jeleniej Górze już jest bardzo droga, a ludzie starsi, emeryci, renciści czy bezrobotni już teraz ledwo wiążą koniec z końcem. Efekt tych podwyżek będzie taki, że spora grupa mieszkańców przestanie płacić, bo nie będzie ich na to po prostu stać – dodaje szef JSOB.

Podpisy są zbierane w siedzibie JSOB przy ul. Wolności 28 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00. Podobną akcję prowadzi również radny PiS-u Oliwer Kubicki, który zebrał już około tysiąca podpisów.

Przeciwko podwyżkom cen wody i ścieków podczas ostatniej sesji (28.01) zagłosowało również 18 radnych, ale mimo to wyższe ceny mają i tak wejść w życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group