Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6727
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Bezrobotni: Rząd zawalił. Ponad 2 tys. jeleniogórzan nie ma co jeść

Wtorek, 22 lipca 2014, 8:03
Aktualizacja: Środa, 23 lipca 2014, 7:47
Autor: Angela
Jelenia Góra/Kraj: Bezrobotni: Rząd zawalił. Ponad 2 tys. jeleniogórzan nie ma co jeść
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych wysłało pismo do premiera Donalda Tuska w sprawie darmowej żywności, z której co roku korzystało ponad dwa tysiące najuboższych jeleniogórzan. Od stycznia br. dostawy darmowej żywności zostały wstrzymane i nie będzie jej najprawdopodobniej do końca roku. Kto jest za to odpowiedzialny?

Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych korzystało z programu PEAD. Rocznie pozyskiwało i rozdawało najuboższym mieszkańcom Jeleniej Góry około 177 ton żywności. Liczba osób, która korzystała z takiej pomocy to około 2200.

- Jest to program unijny, wspierający ubogie rodziny w podstawowe produkty żywnościowe: cukier, mąkę, ryż, konserwy, ser, mleko – wyjaśnia Janusz Jędraszko, prezes JSOB. - Obecnie mamy nowe rozdanie środków unijnych na lata 2014- 2020, a program PEAD do tej pory nie został wdrożony przez nasze państwo. Tysiące osób biednych, bezrobotnych czeka w Polsce na żywność dotowaną z programu unijnego. Program ten został już wdrożony we Francji czy Austrii. Dotarła do nas informacja, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej aplikując o środki finansowe na ten cel do Unii Europejskiej popełniło szereg błędów we wniosku i został od odrzucony – dodaje prezes.

W piśmie pyta on premiera Tuska kiedy program pomocy unijnej dla mieszkańców naszego kraju zostanie rozpoczęty. - Panie premierze, mając na uwadze dobro biedniejszej części naszego społeczeństwa prosimy o udzielenie pisemnej odpowiedzi – czytamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group