Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5882
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatne porady dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Wtorek, 3 marca 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: M–Ż
Jelenia Góra: Bezpłatne porady dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami
Fot. Archiwum
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” w Jeleniej Górze informuje, że od dzisiaj (3.03) rozpoczyna działalność Punkt Konsultacyjno–Doradczy dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością i ich Rodziców/Opiekunów.

Adresatami usług świadczonych przez punkt są dzieci i młodzież posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne) zamieszkujące na terenie województwa dolnośląskiego oraz osoby z ich otoczenia tj. rodzina, krewni, opiekunowie prawni i inni.

Do zadań punktu należy m.in.: udzielanie informacji o prawach, uprawnieniach, świadczeniach przysługujących dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom/opiekunom, a także udzielanie wsparcia specjalistycznego, tj. psychologicznego, psychoterapeutycznego, pedagogicznego, logopedycznego, wsparcie asystenta rodziny (doradztwo socjalne). Kontaktując się z punktem będzie można również uzyskać informacje i pomoc w procedurach załatwiania spraw z zakresu m.in. prawa rodzinnego i opiekuńczego, ubezpieczenia społecznego, i in. Punkt prowadzić będzie także konsultacje rodzinne i terapię rodzin.

- Zainteresowane osoby zapraszamy do Punktu konsultacyjno-doradczego w Jeleniej Górze, ul. Paderewskiego 76 (parter) – Zabobrze (okolice pętli autobusowej) czynnego: wtorek-piątek 10.00-15.00, sobota 9.00-13.00. Można również kontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 511 554 055 – informują organizatorzy.

Działalność punktu jest dofinansowana ze środków PFRON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group