Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8279
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bezpieczniej w Karkonoszach

Sobota, 5 czerwca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
REGION: Bezpieczniej w Karkonoszach
Fot. Organizator
W czeskim schronisku Richtrovy boudy odbyły się pierwsze szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Bezpieczne Karkonosze”. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy terenowi Karkonoskiego Parku Narodowego.

„Bezpieczne Karkonosze” to polsko - czeki projekt, w ramach którego szkoleni są pracownicy obydwóch parków narodowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizacja tego zadania potrwa do przyszłego roku, a po jego zakończeniu uczestnicy otrzymają certyfikaty i wyposażenie w niezbędny sprzęt zapewniający im bezpieczne poruszanie się po górach.

Rozpoczęte z końcem maja szkolenia w czeskim schronisku Richtrovy boudy potrwają do końca czerwca.
- Z Polskiej strony udział w szkoleniach weźmie 25 osób ze służb terenowych, z czeskiej będzie o ich wiele więcej. Szkolenia będą prowadzone cyklicznie w okresie wiosenno – letnim i zimowym.
Już zakupiliśmy bardzo dobre apteczki, sprzęt do poruszania się w trudnych warunkach klimatycznych i sprzęt zapewniający sprawne i bezpieczne poruszanie się po Karkonoszach. Tak wyposażeni w indywidualne zestawy ratownicze pracownicy obydwu parków będą przygotowani do niesienia pierwszej pomocy na karkonoskich szlakach – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Projekt „Bezpieczne Karkonosze” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group