Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6373
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczniej przy Chojniku

Środa, 20 stycznia 2016, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 21 stycznia 2016, 8:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Bezpieczniej przy Chojniku
Fot. Archiwum KPN
Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego naprawili i wymienili bariery ochronne na punktach widokowych w rejonie Chojnika. – Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo turystów, ale również miejsc lęgowych ptaków, a także ograniczona zostanie penetracja przez turystów najcenniejszych zbiorowisk roślinnych oraz grup skalnych – mówi Szymon Wasiak, specjalista ds. udostepnienia parku.

Koszt inwestycji to około trzy tysiące złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu KPN-u.

Nowe bariery ochronne pojawiły się tuż przed wejściem na Chojnik oraz nieopodal zielonego szlaku. W tym roku KPN zapowiada dalszą wymianę barierek w ramach bieżącego utrzymania punktów widokowych, a także naprawę elementów stref wypoczynkowych, tablic i map. Działania skupią się także na bieżącym utrzymaniu szlaków i ochronie ekosystemów.

- W tym roku złożymy wnioski o dofinansowanie kilku większych inwestycji związanych m.in. z remontami szlaków, ale na szczegóły jest jeszcze za wcześnie – mówi Szymon Wasiak.

Tymczasem pracownicy KPN- u polecają wycieczkę rzadziej odwiedzanym szlakiem zielonym, gdzie z punktu widokowego rozciąga się piękny widok na zamek i okolicę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group