Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13367
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bezpieczniej na przejazdach kolejowych

Niedziela, 25 października 2020, 6:01
Autor: WAC
Region: Bezpieczniej na przejazdach kolejowych
Fot. PKP PLK
Dla zwiększenia bezpieczeństwa kolejowych podróży i ruchu drogowego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały 21 przejazdów na Dolnym Śląsku, m.in. w Legnicy, Jeleniej Górze, Żarowie, Strzegomiu.

Na Dolnym Śląsku koszt prac modernizacyjnych to 26,2 mln zł. To m.in. 8 skrzyżowań drogi z linią kolejową Katowice – Legnica. Zamontowano dodatkowe zabezpieczenia w Bolesławicach i teraz o przejeździe pociągu informuje kierowców sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. W Stanowicach, Międzyrzeczu i Jaworze zabudowano sygnalizację świetlną i półrogatki. Na skrzyżowaniach zamontowano także monitoring i ledowe oświetlenie. W miejscowościach: Strzegom Graniczna, Doboszowice i Jaworzyna Śląska wymieniona została sygnalizacja przejazdowa. Na dojazdach do skrzyżowań została położona nowa nawierzchnia.

Zmodernizowane zostały także przejazdy na trasie Wrocław Główny – Międzylesie w miejscowościach: Warkocz, Bystrzyca Kłodzka, Ławica i Strzelin. Na linii Kłodzko – Wałbrzych prace wykonano w Ścinawce Średniej. Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na przejazdach w Jaczkowie, Jeleniej Górze, Żarowie na linii Wrocław Świebodzki – Zgorzelec. Pozytywnie zmienił się stan skrzyżowań kolejowo-drogowych w Bierutowie i Legnicy.

Na przejazdach w Starej Kamienicy, Zarębie i Mikułowej (linia Wrocław Świebodzki – Zgorzelec) zamontowano sygnalizację przejazdową, która informuje kierowców o nadjeżdżającym pociągu. Na skrzyżowaniu w Mikułowej poza sygnalizacją ustawiono też rogatki. Prace na dolnośląskich przejazdach realizowano w latach 2018-2020.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na 182 przejazdach w całej Polsce dzięki realizacji projektu o wartości ok. 250 mln zł netto pt. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa" - informuje rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. - Dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. W ramach projektu wykonano już prace na 126 skrzyżowaniach. Kolejne przejazdy są w przebudowie.

Twoja reakcja na artykuł?

38
83%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1073
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group