Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7579
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bezpieczniej na drogach

Niedziela, 22 listopada 2020, 8:04
Autor: WAC
Region: Bezpieczniej na drogach
Fot. policja
Policja dolnośląska podsumowała minioną część 2020 roku na drogach w regionie.

W porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku, liczba wypadków drogowych w regionie była mniejsza o 16 procent. W zdarzeniach drogowych śmierć poniosło o blisko 25 procent mniej osób. Najczęstsze przewinienia popełniane przez kierowców to: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych.

W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg, a w konsekwencji ograniczenia liczby wypadków i osób w nich poszkodowanych, każdego dnia na ulicach naszego województwa służbę pełnią setki policjantów ruchu drogowego - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z policji dolnośląskiej. - Funkcjonariusze ci systematycznie zatrzymują i dyscyplinują kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Podczas licznych akcji wymierzonych w osoby wsiadające do samochodu po alkoholu bądź narkotykach, czy też tych, którzy za nic mają obowiązujące limity prędkości, mundurowi z całą stanowczością eliminują drogowych przestępców ryzykujących życiem swoim i innych.

Od ponad roku o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na Dolnym Śląsku dba również prężnie działająca grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi. Funkcjonariusze ze SPEED-a zwalczają najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania na drogach. Jak pokazują liczne przykłady, nie ucieknie im nawet kierowca pędzący ponad 200km/h.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
2
14%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group