Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8647
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczniej i wygodniej dla cyklistów

Wtorek, 19 lipca 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezpieczniej i wygodniej dla cyklistów
Fot. Angela
Na drogach rowerowych przy ul. Sudeckiej oraz Krzywoustego w Jeleniej Górze trwają prace, które mają poprawić wygodę i bezpieczeństwo miłośników jednośladów. Sporo już zostało zrobione: w najbliższym czasie staną ławki i stojaki na rowery. Wybudowano też odcinek nowej drogi oraz ustawiono metalowe bariery ochronne. Koszt to ponad 420 tys. zł.

Prace mają być zakończone 30 września br., ale już teraz większość robót została wykonana. Przy ul. Sudeckiej zamontowano metalowe barierki ochronne, które pojawiły się w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Usunięto też ziemię pod zatoczki rowerowe, przy których staną ławki, stoły, stojaki na rowery i śmietniki.

Przy ul. Krzywoustego prowadzącej na Perłę Zachodu wybudowano dodatkowo odcinek asfaltowej drogi nieopodal mostku. Łącznie na tych dwóch trasach zamontowane zostanie około 2,5 km metalowych balustrad. Przy rowerowych traktach stanie 20 ławek, 10 parkowych stołów, 10 koszy na śmieci i 10 stojaków na co najmniej pięć rowerów. Miejsca odpoczynku będą wyłożone kostką betonową. Przy każdej z tras staną też tablice informacyjne.

Roboty wykonuje Kółko Rolnicze z Siedlęcina, które wygrało przetarg na to zadanie wykonane w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Jelenią Górę i partnerskie czeskie miasto Semily „Ścieżka rowerowa - Z doliny Izery do doliny Bobru - I etap”, który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group