Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7010
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpiecznie nie tylko na koniec wakacji

Wtorek, 26 sierpnia 2008, 13:52
Aktualizacja: 17:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bezpiecznie nie tylko na koniec wakacji
Fot. TEJO
Strażnicy miejscy, straż pożarna, policjanci oraz pogranicznicy podczas ostatniego wydania akcji „Bezpieczne wtorki” edukowali dziś nie tylko młodych jeleniogórzan, ale i gości z Ukrainy, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

Areną akcji był przez mijające tygodnie plac Ratuszowy oraz rozmaite inne miejsca w Jeleniej Górze i okolicach. Lekcji bezpieczeństwa udzielał mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, który wspólnie z policjantami kierował działaniami w miasteczku ruchu drogowego.

– Wakacje zbliżają się do końca i nasza akcja już nabiera nowego znaczenia. To bezpieczna droga do szkoły – mówi G. Rybarczyk. We wtorek zaproszono grupę młodzieży polonijnej z Berdyczowa na Ukrainie, która spędza wakacje w Międzynarodowym Domu Skauta. Najpierw gości przyjął Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, później – atrakcje czekały przed ratuszem.

Podczas festynu "Żegnajcie wakacje, witaj szkoło" Można było obejrzeć nowoczesny radiowóz policyjny, przejechać się po torze w miasteczku ruchu drogowego na rowerze, a także założyć „pijackie” okulary, przez które noszący widzi świat tak, jakby był pod wpływem alkoholu. – Do przestroga dla tych, którzy w ten sposób przekonują się, jak prowadzi się auto na dwóch gazach – przekonywali policjanci.

Na gości z Ukrainy i mieszkańców czekały także inne atrakcje: w tym „wycieczka” wysięgnikiem straży pożarnej i oglądanie miasta z ptasiej perspektywy. Był także pokaz tresury psów służbowych Straży Granicznej. Policjanci zapraszali wszystkich rowerzystów do oznakowania jednośladu w ramach akcji „Stop – rower oznakowany”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group