Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10287
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bezpieczni nie tylko na naszych drogach

Piątek, 5 marca 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Angela
REGION: Bezpieczni nie tylko na naszych drogach
Fot. Angela
Akcja rozdawania w szkołach najmłodszym dzieciom odblaskowych kamizelek przez jeleniogórskiego społecznika Mariusza Synówkę wyszła już poza powiat jeleniogórski. Wczoraj kamizelki trafiły do dzieci z gminy Żórawina położonej nieopodal od Wrocławia.

Akcja rozdawania dzieciom z klas 0 – 3 odblaskowych kamizelek poprawiających ich bezpieczeństwo na drogach trwa już od czterech lat. W sumie rozdano ponad trzy tysiące kamizelek, głównie dla dzieci z małych wiejskich miejscowości, gdzie często nie ma na drogach poboczy czy chodników. Dotychczas Mariusz Synówka wraz z policją odwiedzali szkoły z regionu jeleniogórskiego, teraz działa już również w okolicach Wrocławia.

– Od czasu założenie serwisu informacyjnego drogi na szóstkę poszerzamy współprace z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, głównie z wydziałami ruchu drogowego i komunikacji społecznej – mówi Mariusz Synówka z portalu informacyjnego www.droginaszostke.pl.

– Dzięki tej współpracy udało się nawiązać kilka kontaktów, które skutkowały zorganizowaniem spotkań prelekcyjnych, jakie do tej pory robiliśmy na terenie powiatu jeleniogórskiego i na prośbę naczelnika wydziału ruchu drogowego i wójta gminy Żórawina zorganizowaliśmy trzy spotkania w szkołach podstawowych tej gminy w klasach 0-3. Przekazaliśmy 270 kamizelek odblaskowych

Najprawdopodobniej nie jest to nasza ostatnia wizyta w okolicach Wrocławia, już planujemy wspólnie z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego dotarcie do kolejnych gmin, które będą zainteresowane przeprowadzeniem takich działań.

Jak zapewnia Mariusz Synówka, nie oznacza to, że akcja nie będzie w dalszym ciągu prowadzona w powiecie jeleniogórskim. Potwierdzeniem tych słów mają być planowane na przyszły tydzień wizyta w szkole podstawowej w Łomnicy, oraz w kolejnych tygodniach odwiedziny dwóch placówek z Podgórzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
68
Nigdy
26%
Rzadko
44%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group