Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7776
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bezpieczni nie tylko na naszych drogach

Piątek, 5 marca 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Angela
REGION: Bezpieczni nie tylko na naszych drogach
Fot. Angela
Akcja rozdawania w szkołach najmłodszym dzieciom odblaskowych kamizelek przez jeleniogórskiego społecznika Mariusza Synówkę wyszła już poza powiat jeleniogórski. Wczoraj kamizelki trafiły do dzieci z gminy Żórawina położonej nieopodal od Wrocławia.

Akcja rozdawania dzieciom z klas 0 – 3 odblaskowych kamizelek poprawiających ich bezpieczeństwo na drogach trwa już od czterech lat. W sumie rozdano ponad trzy tysiące kamizelek, głównie dla dzieci z małych wiejskich miejscowości, gdzie często nie ma na drogach poboczy czy chodników. Dotychczas Mariusz Synówka wraz z policją odwiedzali szkoły z regionu jeleniogórskiego, teraz działa już również w okolicach Wrocławia.

– Od czasu założenie serwisu informacyjnego drogi na szóstkę poszerzamy współprace z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, głównie z wydziałami ruchu drogowego i komunikacji społecznej – mówi Mariusz Synówka z portalu informacyjnego www.droginaszostke.pl.

– Dzięki tej współpracy udało się nawiązać kilka kontaktów, które skutkowały zorganizowaniem spotkań prelekcyjnych, jakie do tej pory robiliśmy na terenie powiatu jeleniogórskiego i na prośbę naczelnika wydziału ruchu drogowego i wójta gminy Żórawina zorganizowaliśmy trzy spotkania w szkołach podstawowych tej gminy w klasach 0-3. Przekazaliśmy 270 kamizelek odblaskowych

Najprawdopodobniej nie jest to nasza ostatnia wizyta w okolicach Wrocławia, już planujemy wspólnie z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego dotarcie do kolejnych gmin, które będą zainteresowane przeprowadzeniem takich działań.

Jak zapewnia Mariusz Synówka, nie oznacza to, że akcja nie będzie w dalszym ciągu prowadzona w powiecie jeleniogórskim. Potwierdzeniem tych słów mają być planowane na przyszły tydzień wizyta w szkole podstawowej w Łomnicy, oraz w kolejnych tygodniach odwiedziny dwóch placówek z Podgórzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group