Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4494
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczni nie tylko na naszych drogach

Wiadomości: REGION
Piątek, 5 marca 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Akcja rozdawania w szkołach najmłodszym dzieciom odblaskowych kamizelek przez jeleniogórskiego społecznika Mariusza Synówkę wyszła już poza powiat jeleniogórski. Wczoraj kamizelki trafiły do dzieci z gminy Żórawina położonej nieopodal od Wrocławia.

Akcja rozdawania dzieciom z klas 0 – 3 odblaskowych kamizelek poprawiających ich bezpieczeństwo na drogach trwa już od czterech lat. W sumie rozdano ponad trzy tysiące kamizelek, głównie dla dzieci z małych wiejskich miejscowości, gdzie często nie ma na drogach poboczy czy chodników. Dotychczas Mariusz Synówka wraz z policją odwiedzali szkoły z regionu jeleniogórskiego, teraz działa już również w okolicach Wrocławia.

– Od czasu założenie serwisu informacyjnego drogi na szóstkę poszerzamy współprace z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, głównie z wydziałami ruchu drogowego i komunikacji społecznej – mówi Mariusz Synówka z portalu informacyjnego www.droginaszostke.pl.

– Dzięki tej współpracy udało się nawiązać kilka kontaktów, które skutkowały zorganizowaniem spotkań prelekcyjnych, jakie do tej pory robiliśmy na terenie powiatu jeleniogórskiego i na prośbę naczelnika wydziału ruchu drogowego i wójta gminy Żórawina zorganizowaliśmy trzy spotkania w szkołach podstawowych tej gminy w klasach 0-3. Przekazaliśmy 270 kamizelek odblaskowych

Najprawdopodobniej nie jest to nasza ostatnia wizyta w okolicach Wrocławia, już planujemy wspólnie z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego dotarcie do kolejnych gmin, które będą zainteresowane przeprowadzeniem takich działań.

Jak zapewnia Mariusz Synówka, nie oznacza to, że akcja nie będzie w dalszym ciągu prowadzona w powiecie jeleniogórskim. Potwierdzeniem tych słów mają być planowane na przyszły tydzień wizyta w szkole podstawowej w Łomnicy, oraz w kolejnych tygodniach odwiedziny dwóch placówek z Podgórzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~RR 5-03-2010 11:35
Akcja fajna. Tylko ja nie widzę żeby dzieci w tym chodziły. Pieniądze wyrzucone w błoto.
~Aldi 5-03-2010 17:07
Rzeczy które są oczywiste od lat wielu a nawet obowiązkowe w innych krajach, nie tylko na wsiach ale również w miastach, w naszym kraju cieszą jak blaszka "murzyna".Odnoszę wrażenia że taki kraj jak Szwecja lepiej traktuje własne psy(kamizelki dla czworonogów)niż Polska o bezpieczeństwo dzieci i obywateli.Kamizelki powinny być obowiązkowe tak jak obowiązkowe jest opłacanie OC.Jeśli trudno trafić do ociemniałego narodu że to dla bezpieczeństwa to trzeba to narzucić jako obowiązek,bo Polak jak Polak,musi mieć kawałek sznurka inaczej nigdy nie nadąży za cywilizacją.A i jeszcze kamizelka dla psa to koszt około 2,4zł a dla dorosłego 4zł,bo znając mentalność Polaka to zaraz zwącha interes a ceny muszą być po prostu przystępne dla każdego tak jak papier toaletowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group