Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9615
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bezpieczne Wakacje” z mnóstwem atrakcji

Czwartek, 27 czerwca 2013, 7:54
Aktualizacja: 7:59
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Bezpieczne Wakacje” z mnóstwem atrakcji
Fot. SM
Rozpoczęły się spotkania z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach służb w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Planowane są kolejne spotkania, a inauguracja akcji odbędzie się już w tę niedzielę (30.06.) w stadninie koni Chevalier przy ul. Słowackiego w Piechowicach. Wstęp jest wolny.

Powiatowa inauguracja akcji „Bezpieczne wakacje” pod hasłem „Piknik w siodle” rozpocznie się o godz. 11.30. Zaplanowano sportowe zawody w skokach, chrzest-pasowanie na jeźdźca oraz zawody ujeżdżania dla najmłodszych, przejażdżki konne wierzchem i bryczką, mini-zawody strzeleckie oraz zabawy. Będą rzuty lassem i podkową, zaplanowano też strzelanie z łuku, czy też zwijanie węza strażackiego. Ponadto będą pokazy artystyczne, gokarty, pumptrack do trenowania jazdy i skoków na rowerach czy deskorolkach, zamek-zjeżdżalnia, konkursy z nagrodami m.in. plastyczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz catering.

Natomiast od 2 lipca co wtorek, przez cały miesiąc, będą odbywać się spotkania służb z dziećmi i młodzieżą na Placu Ratuszowym, a od 6 sierpnia na Placu Piastowskim.
„Bezpieczne wakacje” to spotkania służb z dziećmi i młodzieżą m.in. Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej SANEPID w miejscach publicznych na Placu Ratuszowym, Placu Piastowskim, w enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz w obiektach, gdzie będą przebywać dzieci na koloniach i półkoloniach.

Wczoraj (26.06.) odbyło się już spotkanie z uczniami przedstawicieli policji, straży miejskiej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży pożarnej w Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. W spotkaniu, w którym uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjalne, była mowa o tym, jak bezpiecznie w wakacje spędzać czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group