Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12095
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczne Wakacje z atrakcjami na Zabobrzu

Środa, 31 lipca 2013, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 1 sierpnia 2013, 7:53
Autor: Mea
Jelenia Góra: Bezpieczne Wakacje z atrakcjami na Zabobrzu
Fot. Mea
– Nauka przez zabawę to najfajniejsza sposób na lato – mówiły dzieci biorące udział w akcji „Bezpieczne Wakacje”, zorganizowanej przez Straż Miejską w Jeleniej Górze. – Tym razem gościliśmy na Zadobrzu przy Osiedlowym Domu Kultury. Następne spotkania odbędą się: 6 sierpnia na Placu Piastowskim w Cieplicach i 13 sierpnia znów przy ODK – powiedział Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Akcja „Bezpieczne Wakacje” edukuje dzieci od początku lipca. – Co wtorek staramy się gościć w różnych częściach Jeleniej Góry. Tym razem straż pożarna prezentowała swój wóz, była oczywiście prelekcja na temat bezpieczeństwa. Elementem akacji są Eko-wakacje, na których uczymy prawidłowego sortowania odpadów komunalnych – mówił Grzegorz Rybarczyk.

Odbył się też konkurs plastyczny, na którym dzieci malowały straż pożarną, kąpiele w jeziorze, czy też jak zachować się w domu, jak obchodzić się z kuchenką gazową i zapałkami. Na scenie wystąpił młodzieżowy zespół „Igraszka”, który przyjechał z Polonijnego Domu Kultury z Ługańska na Ukrainie.

- Kto nie zdążył wysłuchać tych pięknych piosenek, będzie miał jeszcze okazję zobaczyć koncert naszych ukraińskich gości 6 sierpnia w Cieplicach – dodał Grzegorz Rybarczyk.
W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci. – Bardzo nam się tu podobało. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w lesie, w górach, na kąpieliskach. Oswoiły się też ze strażą pożarną, dzięki czemu już nie będą miały obaw przed dzwonieniem w razie zagrożenia do strażaków. Dowiedziały się też, że najważniejsze podczas zgłaszania niebezpiecznej sytuacji jest podanie miejsca, gdzie się znajdują. Więcej podobnych imprez powinno być także w roku szkolnym – mówiła Aneta Świerzowicz, nauczycielka z Przedszkola „Stokrotka”.

– Dziewczyny fajnie śpiewały i tańczyły w ludowych strojach. Wziąłem udział w konkursie plastycznym o wakacjach, na którym namalowałem domek, słońce i niebo. Dzięki temu wygrałem bańki mydlane z gierką – podkreślał 5-letni Robert z Przedszkola „Stokrotka”.

- Oglądałem też sprzęt strażacki, który mi się spodobał, dlatego jak dorosnę zostanę strażakiem. Gdy pytano nas o zasady zachowania podczas wakacji podkreśliłem, że nie wolno śmiecić w lesie - dodał.

- Jest bardzo fajnie, gra wesoła muzyka, młode artystki w barwnych strojach ładnie tańczą. Oby było więcej takich atrakcji – podkreślała Ida Bojsza z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1081
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group