Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5909
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bezpieczne wakacje z atrakcjami

Wtorek, 16 lipca 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:33
Autor: Org
Region: Bezpieczne wakacje z atrakcjami
Fot. Organizator
Imprezę zorganizowano dla małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze oraz dzieci, a także młodzieży z Kowar i okolic oraz dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski z Kowar. Odbyła się ona na terenie Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach.

W akcji uczestniczyli przedstawiciele: Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, Grupy Karkonoskiej GOPR oraz Miejskiej Służby Ratowniczej z Kowar, Rotary Clubu Jelenia Góra – Cieplice i Nadleśnictwa „Śnieżka”. Była młodzież z Interact- u Kowary.

Dzieci w trakcie spotkania uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w górach. Przedstawiciele Grupy Karkonoskiej GOPR przestrzegali m.in. przed zbieraniem grzybów, jeżeli nie posiadamy wiedzy na ich temat.

Odbyły się liczne konkursy: na temat wiedzy o ruchu drogowym, plastyczne oraz zręcznościowe. Jedną z wielu atrakcji był pies – owczarek niemiecki, którego opiekun wykonał pokaz tresury oraz zaprezentował umiejętności psa w odnajdywaniu zaginionych osób.
Dzieci mogły wejść do samochodu służb ratowniczych, pojeździć na quadach, a także gokartach. Impreza zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group