Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7177
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczne Wakacje - Ratownictwo wodne

Środa, 1 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 17:10
Autor: Artur Wilimek (www.wideofilm.com.pl)
Jelenia Góra: Bezpieczne Wakacje - Ratownictwo wodne
Fot. Artur Wilimek (www.wideofilm.com.pl)
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka oraz zbliżających się wakacji Szkółka Pływacka "DELFIN" zorganizowała na basenie przy szkole nr 11 na Zabobrzu zajęcia w formie prelekcji dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i ratownictwa wodnego.

W zajęciach uczestniczyły wszystkie dzieci, które przebywały na basenie. Wszystko to odbywało się pod bacznym okiem instruktorów Szkółki Pływackiej "DELFIN" oraz ratowników Dolnośląskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oddz. rejonowego w Jeleniej Górze. Dzieci mogły zobaczyć i skorzystać z wielu sprzętów jakimi na co dzień posługują się ratownicy. W zajęciach wykorzystano: łódź ratunkową, bojki SP, koła ratunkowe, kamizelki ratunkowe i inny sprzęt ratunkowy. Dzieci mogły spróbować własnych sił w ratowaniu tonących oraz zobaczyły jak robią to fachowcy. Po zajęciach wszystkie dzieci otrzymały
pamiątkowe czapeczki.

Szkoda, że było to jedno z nielicznych spotkań poświęconych bezpieczeństwu nad wodą. Dla dzieci oprócz nauki jest to świetna zabawa a przyczyniłoby się to do zmniejszenia liczby wypadków nad wodą w okresie wakacji do których dochodzi jeszcze nadal za często.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group