Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczne wakacje: Edukacja zabawą

Sobota, 7 lipca 2018, 12:42
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2018, 11:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpieczne wakacje: Edukacja zabawą
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.07) na Placu Ratuszowym zebrały się służby związane z bezpieczeństwem, aby poprzez zabawę edukować dzieci i młodzież. Były stoiska Straży Miejskiej, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Państwowej Inspekcji Pracy, Karkonoskiej Grupy GOPR, WORD–u i innych.

Szereg organizacji i instytucji przygotowało dla przybyłych małych gości gry i zabawy, dzięki którym mogli poszerzyć swoją wiedzę jak bezpiecznie spędzać wakacje, czy żyć ekologicznie. Jednym z elementów imprezy jest propagowanie idei segregacji śmieci, ale można też skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, zabawy ze strażakami, konkursów ekologicznych i wielu innych atrakcji.

Akcja w centrum miasta rozpoczęła cykl "Bezpiecznych wakacji", na które zapraszane są zarówno grupy zorganizowane (np. z półkolonii), jak i osoby indywidualne.

- Dzieci, które z różnych przyczyn spędzają wakacje w domu, również mogą do nas przyjść - podkreślił st. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Kolejna spotkanie zaplanowano na przyszły piątek (13.07) na Placu Piastowskim, gdzie przy współpracy z Uzdrowiskiem Cieplice na przybyłych gości będzie czekać mnóstwo atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group