Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2442
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczne Ferie – spotkanie w „Szóstce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 stycznia 2016, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi jeleniogórscy policjanci w celu przygotowania dzieci i młodzieży do ich bezpiecznego spędzenia, spotykają się z nimi w szkołach i przedszkolach. 8 i 11 stycznia br. policjanci spotkali się z dziećmi ze szkoły nr 6 w Jeleniej Górze.

W spotkaniach z dziećmi klas I-III wzięli udział policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci zapoznali uczniów z ogólnymi zasadami w ruchu drogowym po zmianie i przebudowie ronda w Cieplicach na ul. Rataja, a także z sytuacjami zagrażającymi ich życiu i zdrowiu, omówili sposoby przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom.

Po prelekcji uczniowie mogli w sposób praktyczny spróbować swoich sił na drodze i wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. W kolumnie pieszej wszystkie klasy, podzielone na trzy grupy, udały się na ul. Rataja, w okolice nowego ronda, gdzie dzieci po wyjściu ze szkoły często pokonują przejście tuż przy rondzie i w sąsiadującym z nim skrzyżowaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group