Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 12155
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczna szkoła – bezpieczna przyszłość

Niedziela, 22 listopada 2015, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: Ewa Miłuch–Szewczyk
Jelenia Góra: Bezpieczna szkoła – bezpieczna przyszłość
Fot. Archiwum KSON
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób niepełnosprawnych odbyło się spotkanie trenerów zainteresowanych projektem „Bezpieczna szkoła. Bezpieczna przyszłość”, który jest skierowany do wszystkich szkół w Polsce. Istotą projektu jest upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w takich sytuacjach.

- Trenerzy – komentuje koordynatorka tej części projektu Ewa Miłuch-Szewczyk - w pracy warsztatowej pracowali nad scenariuszem szkolenia i warsztatów ze wszystkimi pracownikami szkoły oraz koniecznymi materiałami pomocniczymi. Są to, osoby z różnych regionów kraju, którzy wykazali się dużym doświadczeniem w pracy dydaktycznej i trenerskiej. Szczególną uwagę poświęcono obowiązującym w szkole procedurom na wypadek zagrożenia, a zwłaszcza zapisów dotyczących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dzieci z niepełnosprawnością.

Dwudziestu uczestników spotkania podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bezpieczeństwa w szkołach i innych placówkach edukacyjnych oraz wypracowania metod integrowania pracowników szkół wokół tego zagadnienia. Szczególną uwagę poświęcono niebezpieczeństwu zagrożeń terrorystycznych.

Przypominamy, że KSON przystępuje do realizacji projektu „Bezpieczna Szkoła. Bezpieczna Przyszłość” w oparciu o uzyskanie dotacji w konkursie ogłoszonym przez MEN. - To bardzo poważne zadanie - mówi koordynator projektu Iwona Pikosz - bowiem wypracowane standardy musimy upowszechnić w 2300 placówkach wskazanych przez kuratoria we wszystkich regionach kraju.

- Oprócz audytu przygotowania placówek do postępowania w sytuacjach kryzysowych, pracować będziemy nad upowszechnianiem właściwych reakcji i zachowania w przypadku zagrożenia, dlatego też spektrum naszej współpracy nie tylko dotyczyć będzie pracowników oświaty, ale również instytucji i urzędów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Projekt trwał będzie 38 miesięcy, a już dzisiaj zgłaszamy potrzebę współpracy ze znawcami tej specjalności z całego kraju. Wkrótce uruchomimy stronę internetową i przekazywać będziemy na bieżąco informację z realizacji tego, szczególnie pożytecznego aktualnie projektu – podkreśla Iwona Pikosz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
875
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Pogodowo
Popadało w Jeleniej Górze
 
Karkonosze
Akcja ratunkowa pod Śnieżką
 
Aktualności
Bilety marzeń w niezwykłym busie
 
Aktualności
Kowarskie Stragany pełne tradycji i smaku
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group