Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12279
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Sobota, 28 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2007, 12:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bezpieczeństwo przede wszystkim
Fot. Krzysztof Knitter
Rymowanki i piosenki pomogą dzieciom czuć się bezpiecznie w szkole, w domu i na drodze.

W Szkole Podstawowej nr 13 odbył się w piątek konkurs dla klas 0 – II z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Organizatorem imprezy była Iwona Skop, nauczyciel oddziału przedszkolnego. Do akcji włączyła się również jeleniogórska drogówka.

„Bezpieczna nauka przedszkolaka” to program od lat realizowany przez Szkołę Podstawową nr 13. Impreza to, jak mówią organizatorzy, przede wszystkim wyrabianie od najmłodszych lat poprawnych i bezpiecznych zachowań oraz prowadzeniu zdrowego i higienicznego stylu życia na co dzień.

– Chcemy, żeby nasze dzieci wiedziały jak mają się zachować zarówno w szkole, na jezdni i w domu – powiedziała nam Małgorzata Jaskólska, dyrektor szkoły. – Dzięki temu będą wiedziały, którą stroną jezdni należy chodzić, jak przechodzić na druga stronę drogi, co zrobić, kiedy są same w domu a ktoś puka do drzwi czy jak się zachować kiedy ktoś nieznajomy zaczepia ich na podwórku – dodała.

Taką wiedzę szkoła stara się przekazać im odkąd maluchy z zerówki przychodzą do szkoły. Podobne zajęcia były już we wrześniu, a teraz jeszcze raz powtórzono bezpieczną lekcję.
Tym razem grupy czteroosobowe z każdej klasy wzięły udział w licznych konkursach i zagadkach. Nikt nie wyszedł bez nagrody. Najcenniejsze były jednak informacje, które z tej imprezy wynieśli uczestnicy.

Co nowego dowiedzieli się podczas konkursu?
– Wiemy, jak się przechodzi przez drogę, że nie wolno przechodzić nie przez pasy, ze jak ktoś podchodzi to trzeba powiedzieć „dziękuję” i pójść sobie – powiedział nam Michał Mielcarek,
Koleżanki Michała dodały jeszcze, że było fajnie, i że takie zajęcia są bardzo potrzebne i pomocne. – Dowiedziałyśmy się, że nie wolno reagować jak jesteśmy same w domu a ktoś puka do drzwi, nie wolno brać słodyczy od ludzi, których nie znamy i że trzeba chodzić grzecznie tam, gdzie nie ma chodnika, żeby nas auto nie potrąciło – powiedziały nam Daria Curyło i Patrycja Przelaskowska.

Szkolenia z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie prowadzone były we współpracy z policją.
– Dzisiaj jest to Szkoła Podstawowa numer 13, wczoraj byliśmy w szkole w Podgórzynie, cykl podobnych zajęć prowadzony był w „dziesiątce” i „jedenastce” – powiedział zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Krzysztof Brodowski.

– Jesteśmy otwarci na wszystkie szkoły nie tylko podstawowe. Położyliśmy szczególny nacisk na bezpieczeństwo dzieci poza szkołą a przede wszystkim chcemy ich uchronić przez ludźmi obcymi, które mogłyby zrobić im krzywdę. Muszę jednak powiedzieć, że dzieci mają dużą wiedzę na poruszane tematy. Jest to najlepszy przykład na to, że warto takie zajęcia przeprowadzać i przypominać systematycznie o zasadach bezpieczeństwa. Jest to zasługa również nauczycieli i dyrekcji, która jak widać dba o to bezpieczeństwo swoich uczniów – dodał Krzysztof Brodowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
984
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group