Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7077
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem

Piątek, 21 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 12:30
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
   Policja Jeleniogórska od 21 października br., aż do zakończenia zaplanowała akcję prewencyjną zwiększającą bezpieczeństwo turystów i innych zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców Tirów pod nazwą "Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem".

     Działaniami tym objęta została cała droga krajowa nr 3 przechodząca przez cały powiat jeleniogórski od Radomierza po przejście graniczne w Jakuszycach. Polegają on na tym, że policjanci dotrą do wszystkich właścicieli parkingów, obiektów hotelowych, stacji paliw przy tych drogach i będą promować bezpieczne zachowania. Wskażą, jaką rolę odgrywa sam kierowca czy turysta odwiedzający nasz region. Zachęcamy właścicieli obiektów hotelowych, stacji paliw do tworzenia przyjaznych parkingów, tzn. parkingi nieoświetlone -oświetlić, tam gdzie brak jest ogrodzenia -ogrodzić. W sytuacjach możliwych inicjujemy zamontowanie monitoringu. W tym celu przygotowaliśmy ulotkę prewencyjną w opracowaną w trzech językach, tj. niemiecki, angielski, francuski zawierającą porady bezpiecznego korzystania z dróg, promujemy również dbałość samych uczestników o swoje bezpieczeństwo osobiste i mienie. Przedmiotową ulotkę otrzymają je właściciele miejsc noclegowych, stacji benzynowych i parkingów, jak również sami turyści.

     W opracowaniu tym znajdują się porady ja unikać zagrożeń podczas podróży między innymi:
- w czasie przygotowań do podróży zaplanować trasę i czas przejazdu;
- wybierać drogi główne, a unikać dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
- zaplanować wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
- zaplanować miejsca na odpoczynek. Najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe. Może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.
- najbezpieczniejszym miejscem do parkowania jest garaż lub parking strzeżony. Jeżeli pojazd zaparkowany jest w innym miejscu należy zwrócić uwagę, aby było oświetlone, nie zasłonięte zaroślami lub zabudowaniami.
- nie zostawiać w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika.

     Sądzimy, że nasze działania przyniosą wymierne efekty w postaci ograniczenia przestępstw, gdzie ofiarami są turyści bądź kierowcy, którzy z racji wykonywanego zawodu odwiedzają nasz powiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group