Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 5826
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezmyślne wypalanie traw i palenie śmieci

Środa, 12 sierpnia 2015, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2015, 8:55
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Bezmyślne wypalanie traw i palenie śmieci
Fot. Czytelnik
Choć panuje susza, a strażacy alarmują o zagrożeniu pożarowym i proszą o rozwagę, wiele osób ignoruje ostrzeżenia i wypala suche trawy lub pali śmieci w przydomowych ogródkach czy na działkach.

Podpalającym trawę czy śmieci zawsze się wydaje, że są w stanie zapanować nad ogniem, jednak niejednokrotnie sytuacja wymyka się spod kontroli, a sucha roślinność momentalnie trawiona jest przez ogień. Ludzie ci nie zdają sobie sprawy, że stwarzają zagrożenie dla okolicznych domów.

Dobrze, jeśli w takich przypadkach reagują sąsiedzi, którzy bojąc się o własne bezpieczeństwo, walczą z mentalnością osób, które zamiast pozbierać śmieci do worków, z lenistwa wolą je spalić.

Jeden z naszych Czytelników opisał nam sytuację z Cieplic, gdzie robiący porządki w ogródku sąsiad podpalił śmieci i zgrabioną trawę. Czytelnik zadzwonił z interwencją na numer alarmowy straży miejskiej, jednak w związku z tym, że straż dysponuje tylko jednym samochodem na całą Jelenią Górę, nie przysłali patrolu.

Tylko dzięki temu, że osoby takie jak nasz Czytelnik i inni zaniepokojeni mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i wymusili na podpalaczu ugaszenie ogniska, z którego ogień zdążył już objąć większą połać terenu, udało się być może uniknąć tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group