Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6047
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezlitośni zabójcy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 9:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Archiwum
Wyprawa do lasu może się skończyć nawet amputacją nogi – przestrzega Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Mieszkaniec przedmieścia natrafił podczas spaceru na szczątki jelenia bez łba. Zwierzą najprawdopodobniej padło ofiarą kłusownika, którego łupem było poroże. W minionym roku myśliwi znaleźli we wnykach sześć jeleni i sto jedenaście saren.

To właśnie wnyki sieją największe spustoszenie wśród zwierzyny łownej. Wystarczy kawałek sznurka i drut, aby zrobić tę pułapkę, w którą wpadają jelenie, sarny, kozły i kozy i inne zwierzęta.

Sarna nie potrafi sama uwolnić się z pułapki i ginie w męczarniach. Rzadko się zdarza, że z pułapki wydostają się inne, silniejsze zwierzęta.

Kłusownicy polują nie tylko, aby zaspokoić głód. Proceder uprawiany jest przede wszystkim przez mieszkańców wsi. Latem, mięso sarny już po paru godzinach leżenia w wysokich temperaturach, nie nadaje się do spożycia. Wielu kłusowników nie sprawdza zastawionych pułapek. Zdaniem myśliwych kłusują oni „dla sportu”.

Leśne pułapki są też niebezpieczne dla ludzi, zwłaszcza dla grzybiarzy. Chodzi tu zwłaszcza o „żelaza” – metalowe szczęki połączone sprężyną. W momencie nadepnięcia, zaciskają się. Jeśli wejdzie w nie dziecko, może się to skończyć nawet amputacją kończyny.

Za kłusowanie i zabijanie zwierząt bez stosownych uprawnień grozi kara do roku więzienia. Rzadko się jednak zdarza, aby takie sprawy były rozpatrywane przez sądy. Kłusownika bardzo trudno złapać na gorącym uczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ola 22-06-2006 8:39
Aż mi ciary przechodzą, jak sobie pomyślę, że moja noga znalazła by się w takich sidłach!!!
~IgorekYa 22-06-2006 9:09
No szkoda zwierzątek....
~IgorekYa 22-06-2006 9:11
...Niech ci kłusownicy włożą sobie genitalia do tych wnyków i zrobią sobie z tego trofeum
~do IgorekYa 22-06-2006 10:28
w 100% sie z Toba zgadzam! idioci jedni! tez nie maja lepszych zabaw niz zabijanie zwierzat. ich to bawi? co oni chca przez to udowodnic? ze potrafia zabic bezbronne zwierze?? jakbym takiego dorwala to... szkoda gadac :(
~Patol 22-06-2006 11:20
Wszystko przez łagodne prawo. Powinni takim ludziom za kare wkładac nogi w sidła i przywiazac na tydzien do lasu. wtedy by problem zanikł.
~mlody 28-06-2006 15:39
ludzia ktorzy zakladaja takie wnyki w lasach zycze tego aby same zlapaly sie nie i poczyly sie tak jak czuje sie zwoerze zlapane w nie!!tylko ze czlowiek sie z nich potrafi uwolnic a zwierze juz nie!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group