Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5391
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezdomnym będzie wygodniej

Środa, 12 sierpnia 2009, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Angela
Towarzystwo im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze pozyskało pieniądze na remont swoich placówek w Jeleniej Górze. Obecnie w domu i schronisku prowadzonych przez organizację przebywa ponad setka bezdomnych. Zimą ta liczba wzrasta nawet do około 200 osób.

48 tysięcy złotych towarzystwo pozyskało z funduszy ministerialnych, gdzie jeleniogórski wniosek na 126 złożonych znalazł się na dziesiątej pozycji. Z tego źródła na dniach mają zostać przelane pieniądze na konto jeleniogórskiej placówki. 10 tysięcy przekazała Fundacja Polaka Miedź. Pieniądze w większości zostaną przeznaczone na remont Domu im. Brata Alberta przy ulicy Wolności 180, gdzie obecnie przebywają około 42 osoby starsze, schorowane czy inwalidzi posiadający swoje świadczenia.

– Kompleksowo wyremontujemy dach z wymianą odeskowania całej blacharki, rynien, nową papą, budynek zostanie docieplony styropianem, wykonamy elewację zewnętrzną, częściowo wymienione zostaną sanitariaty oraz płytki – mówi Andrzej Bednarski, kierownik Domu i Schroniska im. Brata Alberta w Jeleniej Górze.

Remontem budynku zajmą się pensjonariusze i opiekunowie schroniska przy ulicy Grunwaldzkiej oraz księgowy schroniska, który w największej mierze przyczynił się do pozyskania środków. Zakończenie remontu przy ulicy Wolności planowane jest do końca tego roku.

Część pieniędzy przekazanych przez Fundację Polska Miedź, kierownictwo planuje też przeznaczyć na remont budynku schroniska przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie brakuje częściowego wyposażenia kuchni, potrzebny jest remont magazynu żywnościowego i części mieszkalnej. Niezbędna jest też modernizacja łazienki i wymiana okien, docieplenie, wymiana sieci kanalizacyjnej, wodnej i ciepłowniczej. Jak szacuje kierownik schroniska na pełne wyremontowanie placówki, mimo pozyskanych środków, zabraknie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group