Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6842
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezdomni w „Rzemiosłach” – żywa lekcja wolontariatu

Sobota, 6 grudnia 2014, 7:49
Aktualizacja: Niedziela, 7 grudnia 2014, 11:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bezdomni w „Rzemiosłach” – żywa lekcja wolontariatu
Fot. Agata Śliwa/ Marcin Bednarek
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się wczoraj (5.12) w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Z tej okazji młodzież uczestniczyła w spotkaniu pod hasłem „Bezdomność zza kulis” z przedstawicielami Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata św. Alberta w Jeleniej Górze.

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje schronisko i nawiązali współpracę o charakterze wolontariackim.

- Interesującym punktem spotkania było wystąpienie podopiecznego schroniska, który opowiedział młodzieży o swoim życiu, dokonanych wyborach, które przyczyniły się do tego, że stał się osobą bezdomną – relacjonują uczestnicy. - Na koniec swojego wystąpienia podkreślił znaczenie instytucji niosących pomoc potrzebującym - dodali.

Spotkanie zwieńczyło przekazanie przez „Mikołajów” worków z odzieżą dla podopiecznych „Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta” zebraną przez uczniów i pracowników szkoły.

Również w tym dniu na każdej przerwie w holu szkoły uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej schroniska oraz akcji niosącej pomoc dzieciom na Madagaskarze pod nazwą „Adopcja na odległość”.

„Rzemiosła” już drugi rok z rzędu biorą udział - poprzez Salezjańską Adopcję na Odległość - w działaniach mających na celu polepszenie sytuacji bytowej dzieci z krajów trzeciego świata, gdzie 27 proc. z nich poniżej piątego roku życia ma niedowagę a 31 procent jest opóźnionych w rozwoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group