Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4672
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubań: Bez prawa jazdy, z narkotykami i bronią

Piątek, 16 października 2020, 10:19
Autor: WAC
Lubań: Bez prawa jazdy, z narkotykami i bronią
Fot. policja
Policjanci z Lubania w pościgu zatrzymali podejrzanego między innymi o kradzież pojazdu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód, w jego wnętrzu znaleźli narkotyki i broń.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podczas patrolu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Jednak młody mężczyzna widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Pościg trwał kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach Lubania. Tam mężczyzna zjechał do przydrożnego rowu, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Bezskutecznie, ponieważ został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 23- latek. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem. Jednak to nie wszystko. Pojazd, którym się poruszał został skradziony na terenie powiatu zgorzeleckiego pod koniec września br. W samochodzie policjanci ujawnili 10 tabletek ecstasy oraz dwie sztuki broni gazowej, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Uwadze policjantów nie umknęły też inne przedmioty, takie jak kastet, kominiarki oraz komplety tablic rejestracyjnych.

Z uwagi na dziwne, wręcz nieracjonalne zachowanie 23- latka, poddano go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie - informuje asp. szt. Monika Kaleta z policji dolnośląskiej. - Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie usiłowania włamań i kradzieży do dwóch pojazdów marki audi A3.

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

30
77%
Cieszy
5
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group