Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12383
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez połowy ratowników medycznych od 1 lipca?

Piątek, 25 czerwca 2021, 14:23
Aktualizacja: 14:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bez połowy ratowników medycznych od 1 lipca?
Fot. Przemek Kaczałko
Ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, podobnie jak i koledzy z innych jednostek w kraju - od 1 lipca mogą przestać służyć. Wszystko przez planowane obniżenie uposażenia o 25 procent. Na takich warunkach nie podpiszą umów.
Problem jest w tym, że jesteśmy traktowani niepoważnie. Nie wiemy na czym stoimy - nie są nam gwarantowane zarobki z umowy, która obowiązuje do końca czerwca - powiedział na wstępie Michał Barski z jeleniogórskiego Pogotowia.

W przypadku umów cywilno-prawnych, ratownicy mają stracić ok. 25 procent z dotychczasowego wynagrodzenia. Podczas spotkania ratowników, które odbyło się w czwartek, 75 pracowników zdecydowało, że nie podpiszą nowych umów na proponowanych - gorszych warunkach i od 1 lipca nie podejmą pracy. To połowa ratowników jeleniogórskiego pogotowia.

To jest problem ogólnokrajowy. 30 czerwca w miastach wojewódzkich odbędą się protesty zespołów ratownictwa medycznego - dodał M. Barski.

W konferencji prasowej wziął udział p.o. dyrektora pogotowia, który dziękował załodze za ich zaangażowanie.

Jesteśmy tu po to, aby zaapelować do innych jednostek, całego systemu, aby to była szansa, bo w walce z covidem zespoły ratownictwa medycznego stanęły na wysokości zadania. Łączy nas państwowy system ratownictwa medycznego. Nie chcemy dać się podzielić. Z punktu widzenia mieszkańca - ważne jest, aby zespół dotarł na czas i jak najlepiej przygotowany. To najlepszy czas, żeby tożsamość zawodowa ratowników medycznych została doceniona - powiedział Mariusz Gierus, p.o. dyrektora Pogotowia Ratunkowego, który wierzy, że trwające rozmowy z Ministerstwem Zdrowia przyniosły pożądany skutek.
Domagamy się normalnego traktowania, uznania naszego zawodu jako ratownik medyczny, a nie "inny zawód medyczny" i stawek jak do tej pory - powiedziała Anna Machajska, reprezentująca związek zawodowy. - Czujemy się upokorzeni, poniżeni - dodała.

Twoja reakcja na artykuł?

10
11%
Cieszy
7
8%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
3%
Smuci
7
8%
Złości
61
68%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (115)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1151
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group