Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4730
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bez „korków” ani rusz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 września 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Fot. Angela
Dziś uczniowie, którzy radzą sobie bez dodatkowych lekcji to – odwrotnie niż jeszcze kilka lat temu – wyjątek. Korepetycje są regułą, i to nie po to, aby wyciągać za uszy nieuków, ale osiągać lepsze wyniki w szkole. Dobrze o tym wiedzą ci, którzy otworzyli w Jeleniej Górze pierwsze centrum korepetycyjne z prawdziwego zdarzenia.

Otwarcie Centrum Platu Korepetycji odbyło się w miniony czwartek (17 września) w siedzibie placówki przy ulicy Konopnickiej 21. Jak mówiła kierowniczka placówki, dzięki niej placówce uczniowie i rodzice będą mogli od zaraz otrzymać kompletną pomoc w uzyskaniu lepszych ocen.

– Oferujemy korepetycje w małych grupach ze wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum oraz kursy przygotowujące do egzaminów końcowych na każdym etapie nauki – mówiła Elżbieta Skiba, kierowniczka centrum.

Indywidualne podejście do każdego ucznia umożliwia optymalny rozwój i pomaga rozwiązać problemy w szkole. Nauka w małych grupach ma z pedagogicznego punktu widzenia same plusy: łatwiej jest m.in. wyeliminować czynniki wywołujące stres, jak strach przed egzaminami czy zdenerwowanie przed klasówkami. Dzieci motywują się wzajemnie i coraz chętniej pracują w zespole, poza tym zauważają, że nie są same ze swoimi szkolnymi problemami.

Platu Korepetycje to partner firmy Schulerhilfe, działającej od 35 lat w Niemczech i Austrii, która obecnie wspiera ponad 80 tys. uczniów w ponad 1100 centrach. Pomysł otworzenia takiego centrum w Jeleniej Górze popierają też sami nauczyciele.
– Wszelkie formy wspomagania dzieci są oczekiwane i moim zdaniem konieczne. Dzisiaj odebrałam stypendium dla jednego z naszych uczniów na kwotę 372 złote i myślę, że to wielka radość dla dziecka które chce się uczyć, a rodziców nie stać na taką formę wspomagania – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. ks. Andrzej Bokiej, szef filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zygmunt Korzeniewski, szef Wspólnego Miasta Robert Prystrom, dyrektorzy i uczniowie szkół, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i inni.

Oprócz „siódemki” stypendia naukowe losowo trafiły do szkół podstawowych nr 2 i 8, gimnazjum nr 2, do liceów im. Żeromskiego i Norwida oraz do przedstawicieli MOPS w Jeleniej Górze i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dokładne informacje i konsultacje w centrum Platu Korepetycje w Jeleniej Górze odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 13.30 do 17.30 oraz pod numerem telefonu (075) 64 700 08 lub 600 15 3322.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 20-09-2009 10:55
Nauczyciele to popieraja, bo to oni sami zyskują na tych korepetycjach. Kto tam uczy? Nauczyciele! Nie za darmo. Jest powód, aby nie starać się za bardzo, aby zbyt rzetelnie przekazywać wiedzę uczniom na lekcjach, aby korepetycje na pewno były konieczne. Nie każdy uczeń załapie się na dopłaty w postaci stypediów na korepetycje, z różnych względów. Co wtedy? Czy ta sytuacja nie jest mo...lnie dwuznaczna?
~-uczeń- 20-09-2009 12:35
Przecież to jakaś paranoja.Lepiej pozabierać wszystkich nauczycieli ze szkół i zatrudnić w Centrum....
~~/ 20-09-2009 12:39
Im większy głąb tym więcej roszczeń i stwierdzeń o braku rzetelności! Ale to nie nowość, zawsze tak było: im większy dziad, to większego pana z siebie robi. Najlepiej swój brak zdolności i ogólną niewyuczalność zrzycić na barki nierzetelnego nauczyciela. Zdolni nie narzekają tylko biorą tyle wiedzy ile się da i robia z niej urzytek. A tempym głowom to nawet najlepsze korepetycje nie pomogą! Przyjemnej nauki :)
~~? 20-09-2009 15:40
A czy nie można stworzyć zajęć pozalekcyjnych dla tych, których nie stać na korepetycje. Pamiętam, że kiedyś tak było - ale oczywiście było tak dla tych "nieuków" - mieli zajęcia dodatkowe. Korepetycje teraz to już standard. Ale rzeczywiście - o ile w tamtym roku moje dziecko miało korepetycje - w tym niestety nie dam rady - nie stać mnie. Tym samym zaczynam się martwić - czy dziecko da sobie radę - skoro wszyscy w klasie chodzą na korepetycje - czy przez brak pieniędzy nie zabieram dziecku jakiejś szansy, które przecież chce się uczyć? Czasem myślę, że lepiej już być całkiem biednym - wtedy pomoże państwo - a jak człowiek radzi sobie jako tako a nie na wszystko wystarcza - to jest jednak po za marginesem pomocy. I rozumiem pomoc dla biednych, zdolnych dzieci - bo kto im pomoże? Ale kto pomoże tym, którzy oscylują na krawędzi? Może lepiej być nieodpowiedzialnym i patologicznym rodzicem? Przynajmniej nie ma się wyrzutów sumienia, że nie stać go na korepetycje... Myślę, że wielu rodziców ma ten dylemat...
~ 20-09-2009 19:20
Do autora komentarza z godz 12:39 adsl.inetia.pl Nie wiem kto tu jest głąbem ,ale jak innych się krytykuje a samemu nie zna się zasad ortografii to trzeba sięgnąć po słownik ortograficzny.Autorze komentarza pamiętaj wyraz użytek pisze się tak a nie jak Ty urzytek.Wyraz tępym pisze się tak a nie jak Ty tempym.Zrzucić to nie to samo co zrzycić.Polecam korepetycje z ortografi.Bądż zdolny i bierz tyle wiedzy ile się da.
~GUCIO 20-09-2009 22:15
No bo jak brzmi liczba pojedyńcza?? Jeden korek czy jedna korka?? No korka jedna przecież, więc "Bez KOREK" a nie bez "KORKÓW". Jak chce się być cool to trza czasem też pokminić deko :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group