Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7856
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez „korków” ani rusz

Niedziela, 20 września 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bez „korków” ani rusz
Fot. Angela
Dziś uczniowie, którzy radzą sobie bez dodatkowych lekcji to – odwrotnie niż jeszcze kilka lat temu – wyjątek. Korepetycje są regułą, i to nie po to, aby wyciągać za uszy nieuków, ale osiągać lepsze wyniki w szkole. Dobrze o tym wiedzą ci, którzy otworzyli w Jeleniej Górze pierwsze centrum korepetycyjne z prawdziwego zdarzenia.

Otwarcie Centrum Platu Korepetycji odbyło się w miniony czwartek (17 września) w siedzibie placówki przy ulicy Konopnickiej 21. Jak mówiła kierowniczka placówki, dzięki niej placówce uczniowie i rodzice będą mogli od zaraz otrzymać kompletną pomoc w uzyskaniu lepszych ocen.

– Oferujemy korepetycje w małych grupach ze wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum oraz kursy przygotowujące do egzaminów końcowych na każdym etapie nauki – mówiła Elżbieta Skiba, kierowniczka centrum.

Indywidualne podejście do każdego ucznia umożliwia optymalny rozwój i pomaga rozwiązać problemy w szkole. Nauka w małych grupach ma z pedagogicznego punktu widzenia same plusy: łatwiej jest m.in. wyeliminować czynniki wywołujące stres, jak strach przed egzaminami czy zdenerwowanie przed klasówkami. Dzieci motywują się wzajemnie i coraz chętniej pracują w zespole, poza tym zauważają, że nie są same ze swoimi szkolnymi problemami.

Platu Korepetycje to partner firmy Schulerhilfe, działającej od 35 lat w Niemczech i Austrii, która obecnie wspiera ponad 80 tys. uczniów w ponad 1100 centrach. Pomysł otworzenia takiego centrum w Jeleniej Górze popierają też sami nauczyciele.
– Wszelkie formy wspomagania dzieci są oczekiwane i moim zdaniem konieczne. Dzisiaj odebrałam stypendium dla jednego z naszych uczniów na kwotę 372 złote i myślę, że to wielka radość dla dziecka które chce się uczyć, a rodziców nie stać na taką formę wspomagania – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. ks. Andrzej Bokiej, szef filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zygmunt Korzeniewski, szef Wspólnego Miasta Robert Prystrom, dyrektorzy i uczniowie szkół, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i inni.

Oprócz „siódemki” stypendia naukowe losowo trafiły do szkół podstawowych nr 2 i 8, gimnazjum nr 2, do liceów im. Żeromskiego i Norwida oraz do przedstawicieli MOPS w Jeleniej Górze i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dokładne informacje i konsultacje w centrum Platu Korepetycje w Jeleniej Górze odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 13.30 do 17.30 oraz pod numerem telefonu (075) 64 700 08 lub 600 15 3322.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group