Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10320
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Betlejemskie światełko dla jeleniogórzan

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 6:20
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 10:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Betlejemskie światełko dla jeleniogórzan
Fot. WAC
Przekazanie dla jeleniogórzan przez komendanta hufca karkonoskiego Związku Harcerstwa Polskiego hm. Roberta Zaporę, na ręce prezydenta Jerzego Łużniaka, betlejemskiego światła pokoju było kulminacyjnym momentem ostatniego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego. Impreza odbywała się w miniony weekend (13 – 15.12) na Placu Ratuszowym.

Przekazaniu betlejemskiego światła pokoju towarzyszyły życzenia złożone przez duchownych trzech wyznań: księdza z Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego Sebastiana Kozieła, księdza prałata Bogdana Żygadłę, proboszcza Bazyliki pw. św. Erazma i Pankracego i księdza Bazylego Sawczuka z Kościoła Prawosławnego. Swoje życzenia dla jeleniogórzan złożył też prezydent Jerzy Łużniak. Po tych serdecznościach wszyscy chętni mogli się podzielić opłatkiem.

Powrót Jarmarku Bożonarodzeniowego po wielu latach na Plac Ratuszowy był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Liczne stoiska z rękodziełem oraz gastronomiczne, występy artystyczne, wesołe miasteczko oraz warsztaty dla najmłodszych przyciągnęły na centralny plac miasta tłumy jeleniogórzan i przyjezdnych.

Chciałbym podziękować pracownikom Jeleniogórskiego Centrum Kultury z jego dyrektorem Jarosławem Gromadzkim na czele za to, że podjęli się organizacji tej imprezy – mówi prezydent Jeleniej Góry J. Łużniak. - Wróciliśmy do centrum miasta, bo jak widać ludzie tego oczekiwali. Chcą w ten sposób spędzać ten przedświąteczny czas razem, razem robiąc drobne zakupy ale jednocześnie razem się bawiąc i składając sobie życzenia.

Szczególną propozycją ostatniego dnia imprezy był poczęstunek dla jeleniogórzan przez strażaków z OSP Wiejska.

Od lat robimy paczki mikołajkowe dla dzieci ze szpitala i domów dziecka – mówi naczelnik OSP Wiejska Stanisław Ogrodowczyk. - W tym roku mieliśmy ponad 260 wyjazdów, w tym wiele do pożarów domów i mieszkań. Dlatego chcieliśmy wyjść do mieszkańców, pokazać że straż pożarna nie jest tylko, aby gasić pożary i ratować z wypadków drogowych, ale żeby ugościć ich wigilijnie słodkościami i czymś na gorąco. Serwujemy ciasto, kawę i herbatę, bigos, barszcz, krokiety, żurek, pierogi. Dodatkowo mamy owoce oraz pierniczki zapakowane z życzeniami. W przygotowaniach brało udział masę znajomych i ludzi dobrego serca, m in. OSP Sobieszów, Motocyklowe Karkonosze, Gościniec Perła Zachodu, z baru pani Edyty Zachwiej mamy barszcz i uszka, pierogi mamy z firmy z Jeżowa Sudeckiego i z Pierogarni przy ul. Solnej. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym pospolitym ruszeniem - dodaje strażak.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
580
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Do szkoły dopiero w wieku 12 lat
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group