Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2625
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Bereźnicki mistrzem Polski Zachodniej

Środa, 10 kwietnia 2013, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: Przemo
Wrocław: Bereźnicki mistrzem Polski Zachodniej
Fot. użyczone
W minioną niedzielę we Wrocławiu odbyła się Amatorska Liga MMA (ALMMA), jednocześnie Puchar Polski Zachodniej. W 35. edycji nie zabrakło zawodników RGC. Dla Rio Grappling złoty medal w kategorii –67kg full contact (zasady jak w walkach zawodowych) zdobył Mateusz Bereźnicki.

Młody 18-letni zawodnik trenuje obecnie pod okiem Mateusza Bubina i Marka Chyczewskiego. Bereźnicki w pierwszej walce sprawnie poradził sobie z przeciwnikiem sprowadzając go do parteru i wykańczając akcję sprytną dzwignią skrętną. W finałowej walce zawodnik RGC trafił na Łukasza Kuliga z miejscowego Lutadores. Na samym początku walki Łukasz trafił celnie zawodnika z Jeleniej Góry ciosami w głowę, przez co przeniósł walkę do parteru. Po jednej z akcji Mateusz przeszedł do techniki kończącej i zakończył walkę przez duszenie trójkątne nogami, stając się tym samym zwycięzcą walki i nowym Mistrzem Polski Zachodniej w swojej kategorii wagowej.

- Mateusz robi duże postępy, jednak jeszcze dużo pracy przed nim. Staramy się jak tylko możemy, żeby ułatwić występy zawodnikom z naszego klubu, jednak często rzeczywistość utrudnia dobry start zawodnikom. Jesteśmy typowo zawodniczym klubem, gdzie stawiamy przede wszystkim na młodych zawodników. Z doświadczenia wiemy jak ciężko porządnie przygotować się do zawodów i jakie jest to kosztowne. Z pomocą sponsorów próbujemy jak tylko możemy ułatwić im dostęp do podstawowych potrzeb. Chcielibyśmy podziękować firmom: Body-Gym Kuźnia, Składy Wokulski, Ksero Kopia, firmie ogólnobudowlanej MARKO, Gabinet masażu Doroty Grondeckiej a w szczególności firmie ASURA oraz Miastu Jelenia Góra za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju - powiedział Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group